TANAL VE ÖZLÜ YİNE SOSYAL MEDYADAN ATIŞIYOR

Düzce İl Birincisi olan Toki Mehmet Akif Ersoy ortaokulu’nun basketbol takımına il dışında katılacakları turnuvaya Düzce Belediyesinden araç tahsis etmemesi meclis gündemine taşındı. " Çocuklarımızın hayallerini yıkmayın, onlara sahip çıkın!” diyen CHP'li Tanal'a, cevap veren Özlü, " Bizden de uzak dur, Düzce’nin üstünden düş artık” dedi...

TANAL VE ÖZLÜ YİNE SOSYAL MEDYADAN ATIŞIYOR
21.01.2022 - 14:28
Haber Merkezi
1779

Tanal sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Düzce Toki Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nun çok başarılı bir basketbol takımı var.  Okul maçlarında Düzce il birincisi oldular. Bölge şampiyonasında Bolu’yu mağlup ettiler. Yerel lig için 8-12 Şubat’ta Kırklareli’ne, okul maçları için 21-25 Şubat’ta Bartın’a gitmeleri gerekiyor. Lakin öğrencilerin ulaşım, konaklama ve yemek gibi giderler için yeterli paraları yok. Veliler kendi aralarında para topladı, yetmiyor. Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün öğrenci başına yol+3 öğün yemek+kalacak yer için günlük belirlediği 62 TL, derde derman olmuyor.  Bu yüzden öğrenci velileri, Kırklareli ve Bartın’a maça giderken otobüs tahsis edilmesi talebiyle Düzce Belediyesi’nin kapısını çaldı. Belediye yetkililerinin telefonla dönüş yaptığı bilgisini edindik.  Düzce Belediyesi yetkilileri, “4 tane aracımız var. Siz 5’inci başvuransınız. Bu yüzden size araç veremiyoruz” cevabını vermiş. Şaka gibi! Düzce Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı gereği başarılı bir okul takımına araç tahsis edemiyor mu? Düzce Belediyesi, Düzce Valiliği, Milli Eğitim İl Müdürlüğü,  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, diğer kurumlar, ne yani Toki Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu basketbol takımını Kırklareli’ne, Bartın’a maça gönderemeyecek kadar aciz misiniz? Geleceğimizin teminatı olan bu yavrularımızdan 4’ü, Milli Takım seçmelerine girecek.  Yarın öbür gün gelip “Gururumuzsunuz!” diyerek fotoğraf çektirirsiniz! Okul takımının fotoğraf çektiği spor salonunda asılı bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun fotoğrafının üst tarafında “Güçlü Türkiye İçin” sloganı yazılı. Söz değil, icraat gerek. O zaman Güçlü Türkiye’nin gereğini yapın ve Düzce Toki Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu basketbol takımına sahip çıkın. Araç tahsis edin ki yavrularımız Kırklareli ve Bartın’daki maçlara çıksın. Çocuklarımızın hayallerini yıkmayın, onlara sahip çıkın!” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’den Tanal’a cevap gecikmedi, “Mahmut Bey sen gerçekten bu çocuklara araç verilmesini istesen benim cep telefonum sende var. İstediğin zaman arıyorsun ya, bunda da beni arar söylerdin. Hatırla, sana hakaret davası açtığımda kendin için aradın, rica ettin ben de seni kırmayıp davamı geri çektim. Senin amacın bu çocuklara yardım etmek değil, fitne, fesat ve  kargaşa çıkarmak. iyi niyetli olmadığın o kadar belli  ki...Düşük profilli siyaset yapmayı bırak artık. Bizden de uzak dur, Düzce’nin üstünden düş artık” dedi.


Editör: N. Cingirt