Afet bölgesi ilan etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Düzce'de selden etkilenen yerlerin, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Afet Bölgesi" ilan edileceğini açıkladı.

Afet bölgesi ilan etti
1.07.2022 - 16:02
Özel Haber
1295
1

Sel ve yangınlarla genel hayatın olumsuz etkilendiği yerlerin, afet bölgesi ilan edildiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Devletin yapması gereken destekler neyse bunları süratle gerçekleştireceğiz'' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Sel felaketinde zarar gören yerlerin afet bölgesi ilan edileceğini duyurdu.

''AFET BÖLGESİ İLAN ETTİK''

Erdoğan, "Son dönemde ciddi afetlerle karşı karşıya kaldık. Tüm kurum ve kuruluşlarımız afetler karşısında yoğun bir çalışmayla kısa zamanda bunların üstesinden geliyor. Kastamonu, Sinop, Zonguldak, Düzce, Sakarya bu sıkıntıyı yaşadılar fakat bunların da üstesinden geldik geliyoruz. Yoğun bir şekilde kurumlarımız çalışmalarını devam ettiriyor. Bu zarar gören bölgeleri, özellikle genel hayata etkili olan yerleri, afet bölgesi ilan ettiğimizi söyleyeyim. Afet bölgeleriyle ilgili devletin yapması gereken destekler neyse bunları da süratle gerçekleştireceğiz'' dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Akçakocalı
    Akçakocalı
    1.07.2022 16:18

    yarın geri alırlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız