Araştırma görevlisinden Atatürk düşmanlığı içeren paylaşım

Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Araştırma Görevlisi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda skandal bir paylaşıma imza attı.

Araştırma görevlisinden Atatürk düşmanlığı içeren paylaşım
20.05.2023 - 10:42
Haber Merkezi
968
15

Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Necmettin Salih isimli şahıs, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda skandal bir paylaşıma imza attı.

Daha önce depremzede öğrencisi ile gündeme gelen bir öğretim üyesinin ardından bu kez araştırma görevlisi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda yaptığı paylaşımda hem Atatürk hem laiklik karşıtı tavrıyla tepki topladı.

Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Tefsir Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Necmettin Salih isimli şahıs, bir haber sitesinin “Diyanet, 19 Mayıs hutbesinde yine Atatürk’ü anmadı” paylaşımı yaptı. Bu paylaşımı yorumlayan Araştırma Görevlisi Salih “Niye ansın ki Din ve devlet işlerini ayıran bizzat Atatürk’ün kendisi değil miydi. Hutbede halifenin adı anılır” dedi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Paylaşım twitter'da kısa sürede gündem olurken altına binlerce yorum geldi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (15)

 • ismail şen
  ismail şen
  22.05.2023 16:52

  Necmettin SALİH bey bu tür ifadelerin kendisine prim yapacağını tez zamanda doçent akabinde prof ünvanı kazandıracağını biliyor şimdi bir tarihçi olarak bilgi vereyim her yıl kendi cebinden Çanakkale Şehitleri adına mevlit okutan Atatürk 'tür kendisi dine karşı değil din istismarcılarına karşıdır en önemlisi de bugün buradan atıp tutanlar Atatürk olmasaydı kimin etrafında birleşilip te bu ülkenin kurtuluşu adına hareket edebilecekti?

 • Adem
  Adem
  22.05.2023 10:20

  Biz de Peygamberimiz (S.A.V.)'in izindeyiz. Fakat hiçbir şartta ilahlaştırmıyoruz. Sizler ise Atatürk'ü resmen kutsuyorsunuz. Müslüman mahallesinde salganyoz satmayın. Kimse sizi Peygambere itaat edeceksin, hatta Yaradana boyun eğeceksin diye zorlayamıyorsa; Atatürk'e sevgi ve itaate de kimseyi zorlama hakkınız yok. Sürekli fikir ve inanç özgürlüğünden dem vuran sizler değil misiniz? Hodri meydan buyurun.

 • Vatandaş
  Vatandaş
  21.05.2023 14:47

  İktidar yakakalığı yapan, ortaçağın satılık din adamı?sırf o koltuğa bu şekilde oturtabildin zaten!sen vasıflı ve bilgili olsan torpil yaptırmazdın!hem kul Hakkı yiyor utanmaz hem de Atatürk’e dil uzatıyor o zaten bizim Atamız senin gibi soysuzların değil!Dinin imanın para senin tefsirci başı O kuran çarpsın seni Allah belanı tez vakitte versin!Düzce üniversitesi tez vakitte uzaklaştırsın milli değerlere hakaretten bu Fetöcüyü!!!!

 • Akademsiyenden
  Akademsiyenden
  21.05.2023 14:22

  Necmettin denen şahıs sanırım hiç camiye gitmiyor. Oradaki imamlar çoğunlukla hükümet lehine propagandalar yapıyor. Soruyorum kendisine acaba şu an hükümetten kimi halife olarak görüyor da camilerde konuşulanları hiçe sayıyor.. Yazık sizler gibi Atatürk düşmanı akademisyenlere. Tabi kolay geldiğiniz koltuklardan atıp tutmak kolay. Sorumlusu olduğunuz akademisyenliğin hakkını verin Atatürk düşmanlığınızı bizlere yansıtmayın, unutma kapısında Türkiye Cumhuriyeti yazan bir kurumda çalışıyorsun.

 • Atasının Sevdalısı...
  Atasının Sevdalısı...
  21.05.2023 14:14

  Vatandaş rumuzlu arkadaşın sonuna kadar arkasındayım. Burada sadece Atatürk ü ilahlaştırıp silah arkadaşlarını hiçe sayan bir yorum yok. İstediğiniz gibi yorumlayamazsınız. Sizin gibilere ancak Hüloğğğğğğğ demek düşer gerisi yalan ama bilinki Mustafa Kemal Atatürkün gölgesi yeter sizler gibisine. Bizler Atamızın sayesinde bugün burada özgürce yorum yazabiliyoruz sevmiyorsanız da saygı duymak zorundasınız. Allah Atamızı da silah arkadaşlarına da gani gani rahmet eylesin...

 • Vatandaş
  Vatandaş
  21.05.2023 12:12

  Biz ulu Önder Atatürk’ün izindeyiz!Onu anlayabilecek vizyon ne yazıkki herkeste yok.zaten ülkenin siyasi tercihi de bu yöndeAtama sadece biz değil bütün dünya hayran çünkü onlar okuyorlar ve kimin gerçek kahraman olduğunun farkındalar.Atatürk’ü anlayamayan kişiler okumayan cahil kesim iki video izleyip fikir sahibi olanlar.Yıllardır Kuranın Türkçe mealini bile açıp okumadıkları için sahte din tüccarlarına ülkeyi sattılar!İlahiyatçı denilen bu kişi din istismarcısıdır, torpilli kul hakkı yemektir

 • esen rüzgar...
  esen rüzgar...
  21.05.2023 00:45

  cuma hutbesinde f.sultan mehmet anıldı, şehitler anıldı, bir çok kişi anılırken bi türlü Atatürk anılmadı hemde 19 mayıs gibi günde, bu hutbe de anneler ve babalar gününde anma olurken Atatürk e ket vurma niye. Zorunuz ne Atatürk ile , madem din devlet ayrı din işi ile uğraşıyorsun devletten maaş alıyorsun alma o zaman maaşı da ayrı ise..N.SARI adında ki akademisyen.. ne büyük adam Atatürk adı bile yetiyor birilerinin rahatsız olmasına..

 • das
  das
  21.05.2023 00:28

  adam doğru söylemiş Atatürkün dini inancıyla ilgili Murat Bardakoğlunun videosu var açın izleyin yaptıkları da ortada

 • Adem
  Adem
  20.05.2023 22:56

  Vatandaş rumuzuyla yazan her kimsen sana söylüyorum. "Atam olmasaydı" ile başlayan cümleler yüzünden insanları Atatürk'ten soğuttunuz. Bu duruma gelmesi sizin gibilerin eseri. Atatürk'ü ilahlaştırıp, tek kahraman haline getirip, bu vatan için can verenleri yok sayamazsınız. Artık Atatürk'ü de, milleti de rahat bırakın.

 • Vatandaş
  Vatandaş
  20.05.2023 16:29

  Atatürk olmasaydı diyanette, ilahiyatta olmazdı! Bu ülkeyi kurtarmasaydı İslam dinini yaşayamazdınız!tabi din istismarcıları laiklikten korktukları için Atama saldırıyor! Yoksa dini kullanarak milleti soyamazlar!söylesin bakalım hangi cemaatin torpiliyle işe girmiş(meşveret, İsmailağa, fetö)eğer liyakatlı biri olsaydı atama saldırmazdı!satılık kul hakkı yiyen torpilliler!Allah verecek inşallah cezanızı!

 • Akçakoca Bey
  Akçakoca Bey
  20.05.2023 16:01

  Hocayı tebrik ederim. Doğru demiş. Madem din ve devlet işleri ayrı, devlet adamı olan Atatürk'ün adı neden dini bir mabette anılsın. Eko sahtekarı gibi dansla valsle anın işte.

 • Saadettin
  Saadettin
  20.05.2023 15:15

  Teröristleri överken düşünce özgürlüğü oluyorda adam düşüncesini söyleyince skandal oluyor. Tabii haber yapanın niyetine de bakmak lazım. Bu ülkenin temel değerlerine saygı duymayı öğreneceksiniz. Bizim atamızda bellidir, önderimizde bellidir. Kimse bizim adamıza karar vermesin.

 • Saadettin
  Saadettin
  20.05.2023 15:15

  Teröristleri överken düşünce özgürlüğü oluyorda adam düşüncesini söyleyince skandal oluyor. Tabii haber yapanın niyetine de bakmak lazım. Bu ülkenin temel değerlerine saygı duymayı öğreneceksiniz. Bizim atamızda bellidir, önderimizde bellidir. Kimse bizim adamıza karar vermesin.

 • Hasss
  Hasss
  20.05.2023 11:50

  Ne ata imiş arkadaş. İlâhlaştırmışsınız adamı tövbe. Çok abartiyorsunuz bu ata meselesini. Herkezin vardır bir ata`sıBenim Ata`m Alparslan, Ertuğrul Gazi, Osman Gazi, Orhan Gazi, Fatih Sultan Mehmet, Kanunî sultan Süleyman, En son Sultan 2. Abdülhamid Han dır.

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  20.05.2023 11:49

  Her türlü terör örgütünü destekleyici akademisyenlerle ilgili hiç haber yaptığınızı görmedim. Dünkü hutbeyi dinlemediğiniz için sallama haber yapmaya devam edin.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız