Keleş’ten, Özlü’ye: Durup dururken stadı neden yıktın?

Düzce’de AK Parti oylarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oylarından düşük olmasının sebebinin Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün 18 Temmuz Stadının tribünlerini yıkmasıyla örnek verdi. Ortada ne kentsel dönüşüm ne yeni stat, insan yeniyi yapmadan halı hazırda kullanılanı neden yıkar... diye sordu.

Keleş’ten, Özlü’ye: Durup dururken stadı neden yıktın?
19.05.2023 - 15:33
Haber Merkezi
596
3

Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş, genel seçimlerde yerel yönetimlerin seçim sonuçlarına büyük etkisi olduğunu dile getirerek, Düzce’de AK Parti oylarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oylarından düşük olmasının sebebinin Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün 18 Temmuz Stadının tribünlerini yıkmasıyla örnek verdi.

Düzce eski Belediye Başkanı ve MHP 28. Dönem Milletvekili Aday Adayı Mehmet Keleş, yerel yönetimlerin genel seçimlere etkisini değerlendirdi.

OYLARIN DÜŞMESİNİN SEBEBİ YEREL YÖNETİCİLERDİR

Keleş, “Halka direk dokunan kişi yerel yöneticidir. Muhtardır, belediye başkanıdır, il genel meclis üyesidir, belediye meclis üyesidir. İnsanların birebir ihtiyaçlarını karşılayan yada karşılamayan kişilerdir. Muhtarların siyasi görüşleri olmaz ama belediye başkanı, il genel meclis üyesi, belediye meclis üyelerinin ortaya koyduğu performans direk genel seçimleri etkiler. Bugünde etkilediğini düşünüyorum. AK Parti’nin yereldeki oyu ile Cumhurbaşkanı oyu arasındaki farkın yada bir önceki seçimlerde AK Parti’nin yüzde 56’dan 49’lara düşmesinin sebebi içinde mutlaka yerel yöneticilerin katkısı vardır. Bunu inkar edemeyiz. Ben belediye ile ilgili iddia ortaya koymak istemiyorum” dedi.

TAKIM ŞAMPİYONLUĞA GİDİYOR SEN STADI YIKIYORSUN

Tribünlerin yıkılmasının AK Parti’ye zarar verdiğini örnek gösteren Keleş “Takım şampiyonluğa gidiyor. Bir ara liderdi. Sonra sürekli playoff içindeydi. Bu takımın en büyük desteği Düzcespor taraftarından aldığı çok açık belli. Düzce’nin çok ateşli bir seyircisi olduğunu Türkiye biliyor. Şimdi durup dururken, takımın paraya ihtiyacı olduğunu biliyorken, 5 kuruş para vermiyorken, takımın en büyük gelir kaynağı olan maraton tribününü neden yıkarsın. Lider takımın hem ekonomik hem taraftar desteği olan tribünü neden yıkarsın. Sen daha yeni stadı yapmamışsın, bitmemiş. Zaten söz verdiğin stadı yapmamışsın, antrenman stadı yapıyorsun. Onu da yapmış olsaydın maçlar orada oynansaydı. Biz orayı yıkacağız derdin.

KENTSEL DÖNÜŞÜM NEREDE?

 Senin kentsel dönüşüm projesi başlangıç seviyen sıfır. Sahanın yıkılması için gerekli olan zaman en az 5 yıl sonra. Senin stadın bitmemiş. Takım şampiyonluğa koşuyor. Sahanın tribününü yıktırmak neyle izah edilebilir. Böyle bir şeyin izahı yok. Gerçekten izahı yok. Kendi üzerine düşecek bir durum yok. Millet bahçesi yapacaksan tamamı kaldırırsın. 3 tarafı duruyor bir tek o tribün kalktı. Yapılan işte akıl, mantık arayacaksın” ifadelerini kullandı.

TAKIM PLAYOOF İDDİASINI SENİN YÜZÜNDEN KAYBETTİ

Keleş son olarak yine Düzcespor yönetimi ile Düzce halkına verilen sözlerin tutulmadığını vurgulayarak “Düzcespor yönetimine vaatler vermişsin tutmamışsın, Düzcespor’a vaatler vermişsin tutmamışsın, şehre stat konusunda vaatler vermişsin tutmamışsın. Mevcut yapılanı yıkıyorsun. Takım playoffta kalsaydı yada bir üst lige çıksaydı. O zaman yıktı ama takım üst lige çıktı. Tribün çok etkilemiyormuş derdin. Sen yıktıktan sonra takım benim bildiği kendi evinde 4 maç kaybetti belki daha fazla. Playoff iddiasını kaybetti. Olacak iş midir?” şeklinde konuştu.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Saadettin
  Saadettin
  19.05.2023 18:32

  Türkiye'de ilk tasfiye edilen belediye başkanı olarak MHP de de yer bulamadın. İşi arsızlığa vurdun yine adayım dedin. Hadi bakalım kolay gelsin. Milletten de veto yiyecek mi bakalım.

 • çuhalılı
  çuhalılı
  19.05.2023 18:15

  doğru diyon da,akpartide başkanlık yapan şahıs olarak mhp de ne işin vardı

 • Akcakocali
  Akcakocali
  19.05.2023 15:54

  Mr.keleş seni tanımam etmem,fakat Akçakoca TV senin sürekli reklamını ve haberini yaptığına göre pek hayırlı olmadığın aklıma yatıyor...

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız