Back To Top
  • Özhan KIZILTAN
    Özhan KIZILTAN
TEVECCÜH

TEVECCÜH

 - Tarih 28.6.2018
- A +

 Seçim sonrası, siyasilerin çokça söylediği bir söz vardır;  Milletin Teveccühüdür!

Arapça kökenli olan bu kelimeyi gerçekten  seviyorum. Gayet zarif bir kelime.  Anlamını; “Bir yana doğru yönelmek”  olarak özetlersek yanılmış sayılmayız.

Son Anayasa oylamasından sonra; Cumhurbaşkanlığı gibi, devletin en üst yönetim kademesinin halkın teveccühüne göre belirlenmiş olması da ülkemiz demokrasisi açısından gayet olumlu bir gelişme.

Bu yeni tarz seçimden çok ilginç sonuçlar çıktı. Benim için en dikkat çekici olanı ise; Sayın Erdoğan’a oy verip de Ak Partiye oy vermeyenler…

Milletimizin  âlicenaplığını gösteren işaretlerden biri de bu olsa gerek…

Sonuçlar açıklanmaya başladığında öyle manzaralar ortaya çıktı ki; Cumhurbaşkanlığında oyunu Erdoğan için  kullanıp, milletvekili seçimlerinde , İP’ye , HDP''ye, SP'ye, hatta CHP’ye oy veren, ama hepsinden önce tüm partilere önemli dersler veren renkli bir seçimi geride bıraktık.

Geride bıraktık diyoruz ama maalesef seçimleri geride bırakmayanlar da var.

Sayın Milletvekili Ayşe Keşir ‘de bunlardan biri. Düzce’de oyları tekrar tekrar saydırıyor…

Sayın Keşir hatayı sandıklarda arayacağına kendinde aramalı. Seçim döneminde yaptığı gaflar ve kendisi tarafından cevapsız bırakılan mektuplar Düzce seçmeniyle arasını açtığı ortada. Ayşe Hanım ‘ın özgeçmişine baktım, eğitiminin gerçekten dikkat çekici olduğunu düşünüyorum. 

İletişim üzerine akademik çalışmaları var. Sayın Keşir; Kağıt üzerinde iyi bir iletişimci olmasına rağmen bu durumu ne yazık ki sahaya yansıtamıyor. İletişim bilgisi Ankara’nın dört duvarını aşamıyor. Oysa en iyi kendileri bilir ki; Halk için “Ağzını kapatın şunların” gibi sözleri siyaset kabul etmez. 

Düzce’de Cumhurbaşkanlığı tercihini Erdoğan’dan,  milletvekilliği tercihini ise ittifak ortağı MHP başta olmak üzere diğer partilerden yana kullanacak olanları FETÖ oyununa gelmekle itham eden Sayın Keşir  ve aynı minvalde seçmenlerine hitap eden Ak Parti Düzce İl Başkanı Sayın  Hikmet Keskin  2+1 ‘in baş sorumlusudur. Bir diğer sorumlu ise tabii ki Faruk Özlü’dür. Kendisi Düzce’ye önemli hizmetlerde bulunmuş olmasına rağmen, milletvekili ön seçimlerinde  Düzce’nin nabzını tutamamış ya da lafını genel merkeze geçirememiştir. Sayın Özlü ’nün yaptığı başka bir hata ise; Danışmanı olan Saim Tut’u basit bir sosyal medya hesaplaşmasına kurban etmesi olmuştur. Siyaset bu tür hataları kabul etmez.  Dilerim Düzce’de ortaya çıkan bu can sıkıcı tabloya rağmen, Sayın Erdoğan bakanlık için yeniden Özlü'ye teveccüh gösterir.  

Dilerim öyle olsun…


Yorumlar

Yorumlar
Ad Soyad Giriniz... 14.1.2019 - 01:45:43
Siz seçimi cebine koymuş adama....cebinden çıkarttırıyorsunuz.....vebali ağır olur......
stranger than paradise 10.7.2018 - 10:02:20
Daron Acemoğlu-Ulusların Düşüşü
yeni