Back To Top
  • Ali KİREMİTÇİ
    Ali KİREMİTÇİ
Turizm Kenti Akçakoca'ya Yakışmayan Görüntüler

Turizm Kenti Akçakoca'ya Yakışmayan Görüntüler

 - Tarih 22.6.2016
- A +

Turizm sezonuna girdiğimiz şu günlerde Karadeniz'in İncisi Akçakoca'ya yakışmayan görüntüler yaşanıyor.

 

İlçenin vitrini görünümünde olan Çınar caddesinde yaşanan kötü kokular nedeniyle, akşam gezmeleri bir eziyete dönüşüyor.

 

 

Çöp toplama saatleri yeniden ayarlanmalı  

 

Ramazan ayı içerisinde bulunduğumuz şu günlerde, iftar saati sonrasında Çınar caddesindeki işletmelere gidip akşam çayı içmek isteyen turistleri kötü bir sürpriz bekliyor.

 

 

Kalabalık kafeteryaların olduğu yerlerdeki çöp konteynerlerini boşaltan çöp kamyonları, hem yaydıklerı nahoş kokular hem de yarattığı gürültü kirliliğiyle cadde üzerinde oturanların tepkisini çekiyor.

 

Büyük çöp kamyonlarının yol açtığı trafik sıkışıklığıyla birlikte, turizm memleketine yakışmayan bir tablo ortaya çıkıyor.

 

Rögarlardan yayılan kötü kokular burun direklerini sızlatıyor

 

 

Herhangi bir kafeteryaya oturduğunuzda, farklı rögarlardan sık aralıklarla yayılan kanalizasyon kokularını duymadan geceyi tamamlayamıyorsunuz.

 

Dışarıdan gelen misafirlerinizle keyif almak için oturduğunuz çınar caddesinde, sürekli pis kokuların ortaya çıkması karşısında hem misafirlerinize mahçup oluyor, hem de turizm adına ümitlerinizi yitiriyorsunuz.

 

Acilen müdahale edilmeli 

 

Turizm sezonuna girilen şu günlerde, Akçakoca'nın en gözde yerlerinden olan Çınar caddesine bir an önce el atılarak gerekli çalışmalar başlatılmalıdır.

 

 

Yaz sezonu boyunca belediyenin çöp toplama birimleri, turistlerin en yoğun oldukları saatler yerine, en hareketsiz saatlerde çöpleri toplamak üzere yeni bir iş planı yapmalıdır.

 

sık sık kötü kokular yayan rögarlar için de gerek ilaçlama, gerekse rögar kapaklarını sık sık yıkama suretiyle kötü kokuların yayılmayacağı bir çalışma organize edilmelidir.

 

Aksi takdirde, 9 güne çıkan Ramazan bayramında ilçemize gelecek olan on binlerce turisti memnun etmek yerine, onların tepkilerini çekmek ve turizm adına kara kara düşünmek seçeneği bizleri bekliyor.  


Yorumlar

Yorumlar
Bennur Hanım,ne malik ne de kiracı olmadığınız,esintilere UYGUN uğradığınız bir teras altı dairedeki şikayetinizden,teras maliki de muzdariptir.Otuz yıldan bugüne süregelen bu sorun,bütün açık teras altlarında mevcuttur.Tercihte düşünülmeliydi.Damlarda gezmeyi seven bir yakınınız,bina çatısını da çökertmek üzeredir.Şiddetli yağmur ve fırtınalarda artan çatı akıntılarıyla 4 odamızda 24bin TL zararımız oluşmuştur.Binanın 18 malikinin telefonlarını yazarsanız,onlara ulaşabilir,belki tamir ettirebiliriz.Bahsettiğiniz zemin,başarıyla onarılmıştır.Yatsı ezanlarından hiç yakınmadan,daha uygarca Kadıköy ikametinizi rahatlıkla sürdürebilirsiniz.İmla ve davranış hatalarınızı da en kısa zamanda düzelteceğiniz umutlarımızla herkese mutlu yıllar dileriz.Ailecek saygılarımızla.K.S.(SMS 05324781706)
Bennur saraca 6.9.2017 - 09:56:26
Kazım Şecerli beyefendi, ikamet ettiğiniz evden alt katıniza yani bize şu akmaktadir. 2 senedir bu konuyu biliyorsunuz. Tamir ettirmeyinizi bekliyoruz
Akçakoca'mızın turizmi ve siyasal bilgiler fakültemiz,kalkınmanın çifte anahtarı olacaktır.Uzun yıllar fındık ve balıkla ancak karnını doyurabilen kadirşinas hemşehrilerimiz,yetişen yeni nesilleriyle kalkınmanın kapılarını zorlayacak,riviera'nın mekanı,küresel ısınmadan bunalan Akdeniz'den Karadeniz'e taşınacaktır.En nezih Akçakoca semti Flamingo sahiline kurulacak YAT LİMANIMIZda,yerli ve yabancı misafirlerimizi cömertçe ağırlayabileceğiz.Karadeniz'in dünya denizlerine açılan kapısı Akçakoca'mız,evrensel düşüncede çağ atlayacak,şöhreti Ankara'ya ulaşacaktır.Bir sayın köşe yazarımızın isabetle değindiği kanalizasyon kapak ve çöp toplama zaman ayarları haricinde iki ıslah bekliyen konumuz daha vardır:Özellikle Çuhallı Plajımız saldırgan köpeklerin tenha saatlerde cirit attığı yer olmuştur.Pisliklerinden kumsalda yürüyebilmek marifettir.Bir de İstanbul plakalı kıvırcık kızıl bayan,erkeklere laf atmakla genç kızlarımıza kötü örnek olmaktadır.Sayın (y)etkilileri İŞBAŞINA davet ediyoruz.Ulusal ün,Akçakoca'ya gelmek üzeredir.
Ad Soyad Giriniz... 23.6.2016 - 18:21:33
Yani Bi Tek Kendinizi Düşünün O Temizlik İşçileri İftar Açmadan Çöpleri Toplasın Ama Siz Rahat Rahat Çayınızı İçin AYIP
yeni