Back To Top
  • Ergun AŞÇI
    Ergun AŞÇI
Osman Çakır, niçin tekrar milletvekili adayı olarak gösterilmedi?

Osman Çakır, niçin tekrar milletvekili adayı olarak gösterilmedi?

 - Tarih 8.4.2015
- A +

4 Ocak tarihinde Akçakoca’ya AKP Düzce il kongresine gelmesi beklenen Bilim ve Sanayi Bakanı Fikri Işık’ın gelmemesi Osman Çakır'ın tekrar milletvekili adayı gösterilmeyeceğinin de habercisiydi.

Bilim ve Sanayi Bakanı Fikri Işık bir hafta sonra Karabük'e gitmiş ve Eskipazar'daki OSB için elinden gelen desteği vereceği açıklamasını yapmıştı.

Akçakoca’da ki kongreye katılmadığı gibi bir mesaj bile göndermemiş, OSB için müjdeli(!) haber filan da vermemişti.

Bu OSB meselesi Osman Çakır’ın AKP’nin idari yapısını ve politikalarını hiç bir şekilde anlayamadığının da şahikasıydı.

AKP’nin geleceğe ait her belgesinde Akçakoca’ya turizm ve tarımda gelişme öngörülürken Osman Çakır üstüne vazife olmadığı halde bu çizilen şablonun dışına çıkmak istedi.

Turizm ve tarım konusunda gelişmeler önerilen bir ilçe için milletvekili adayı gösterilip seçtirilirken kendisinden turizm ve tarım konusunda performans gösterilmesi beklendiğini anlayamamış olması tekrar milletvekili adayı gösterilmemesindeki en büyük sebeptir.

Bir bürokrat olduğu kadar fındık tarımı çiftçisi olmasının milletvekili olarak tercih edilmesindeki sebeplerden biri olduğu gerçeğine uzak kalmıştır.

Fındık tarımı ile ilgili çalışmalar yapacağına, hiç anlamadığı AKP tarafından Akçakoca’ya öngörülmeyen OSB ile ilgili verimsiz çalışmalarla kendisini başarısız kılmıştır.

Tekrar milletvekili olmamasını diğer mühim bir sebebi de belediye başkanlığı seçimi sırasında AKP’nin gösterdiği düşük performanstan Osman Çakır’ın birinci derecede sorumlu olmasıdır.

Akçakoca’da AKP’nin genel seçimlerde aldığı oylara bakılarak neredeyse garanti sayılacak bir seçim, belediye başkanı adaylı gösterme sürecinde baş role çıkan Akçakoca AKP teşkilatında kırgınlıklara/bölünmelere sebep olan Osman Çakır sayesinde büyük oy kayıpları ile neredeyse kaybediliyordu.

Osman Çakır’ın Düzce'nin önde gelen politikacıları ile sürekli çekişme halinde bulunması koordineli çalışmaması sürekli ben yaptım oldu diyerek hareket etmesi AKP üst yönetimini kesinlikle olumsuz etkilemiştir.

AKP üst yönetimi milletvekillerinin arasındaki çekişmeden haz etmez hele de aynı ilin milletvekilleri arasındaki çekişmenin kamuoyunun ve partililerin önünde tekrarlanmasından hiç haz etmez. Osman Çakır bu gerçeğe de hep uzak kaldı.

Geçmişte “hizmet hareketi” ile olan belli belirsiz ilişkisinin tekrar aday gösterilmemesinde çok etken olduğunu sanmıyorum.

Osman Çakır sadakatini göstermek için yaptığı çalışmalarda kesinlikle başarılıydı.

Mecliste kendisine verilen görevleri elinden geldiğince yerine getirdi, kürsü önünde her kavganın neredeyse hepsinin içerisindeydi.

“Yeni Türkiye “ seçim sloganı ile seçime giren AKP’de sadakat kadar AKP varlık sebebini anlayacak AKP’nin politikalarına uyum sağlayacak adayların seçildiği gerçeğine uzak kalan Osman Çakır’ın tekrar milletvekili adayı olamaması Akçakoca'daki AKP’li politikacılara da ders olmalı.

Akçakoca’nın Osman Çakır’ın tekrar milletvekili olmamasından ise hiçbir kaybı olmaz, geçen dört yıl boyunca Akçakoca Osman Çakır’ın milletvekilliği sayesinde ne kazanabildi ki, tekrar seçilememesinden kaybı olsun.

.


Yorumlar

Yorumlar
Mahsun mazlumi 9.4.2015 - 11:01:19
Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste bu daha osman çakırın iyi günleri devlet malını yiyenin ne olduğunu kendisi ifade etmişti
Ad Soyad Giriniz... 9.4.2015 - 08:16:39
Keske osman cakirin ulasabildigi makamlara ulasabilseydiniz
Ad Soyad Giriniz... 9.4.2015 - 08:07:33
Osman cakir sana helal olsun akcakocadan duzceye ragmen vekil oldun bunu icine sindiremeyen akcakocalilara kina yaksin ama anlamadigim bir sey var insanlar kendi yaptiariyla mutlu olmak yerine neden baskalarinin yapamadiklariyla mutlu olurlar cevabida hasetlik burada onemli olan osman cakir yoksa neden bir baskasi yok 2 tane cilimlili varken bu istede 2 tane akcakocali neden olamiyor neden uvey evlat muamelesi goruyoruz
hakan uzun 8.4.2015 - 23:56:20
sayın çakır, akçakocanın bir vekili olarak yeni yapılan kanalizasyonu patlayan çatısı akan kaloriferi yanmayan bu kötü şartlarda sağlık hizmeti verilmeye çalışılan sağlık ocağı ile ilgili kendisine yapılan şikayetlerle zerre kadar ilgilenmemiştir.Biz vatandaş olarak bu kadar kötü bir sağlık ocağında hizmet almak istemiyoruz.
sapaktan 8.4.2015 - 21:54:47
liaman gidenler limanda ayağı kayıp denize düşenler :)
Ad Soyad Giriniz... 8.4.2015 - 19:09:34
adam gibi dam osman çakır
çıkmaz sokak 8.4.2015 - 14:34:42
EEski vekilimiz için nurinin oraya git dicem ama orada kapandı işgören markette takılır artık
81 8.4.2015 - 12:57:25
osman Akçakoca için bi kayıp değildir Aksine Akçskoca siyasetini zehirlemiştir
Ad Soyad Giriniz... 8.4.2015 - 11:46:18
SON CÜMLE HER ŞEYİ ÖZETLEMİŞ.....TAM TEŞHİS....
yeni