Back To Top

Belediye, ardıç ağacını kökünden söktü!

Belediye, ardıç ağacını kökünden söktü!

 - 24 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -29.09.2014
Belediye, ardıç ağacını kökünden söktü!
- A +

Akçakoca Belediyesi tarafından sıcak asfalt çalışması yapmak için çalışma başlattığı pazaryerine giden Bahadır Yalçın Caddesi girişindeki kavşakta bulunan Ardıç ağacı, belediye fen işleri ekiplerince sökülerek götürüldü.

 

Akçakoca Belediyesi tarafından sıcak asfalt çalışması yapmak için çalışma başlattığı pazaryerine giden Bahadır Yalçın Caddesi girişindeki kavşakta bulunan Ardıç ağacı, belediye fen işleri ekiplerince sökülerek götürüldü.

 

Çevre esnafının tepkisine neden olan ağaç  sökme girişimine, proje zorunluluğu nedeniyle karar verildiği ileri sürüldü. Çevre esnafı ise, ağaç sökülmeden de sorun çözülebilirdi iddiasında bulundu.

 

 

Geçtiğimiz haftalarda SEDAŞ tarafından elektrik direkleri ile kabloları sökülerek yer altına alınması işleminin tamamlanmasının ardından, belediye tarafından kilit parkesi sökülerek sıcak asfalt ve çevre düzenlemesi yapılacağı açıklanan Bahadır Yalçın Caddesi’nin girişindeki kavşakta bulunan aydınlatma direğinin yanındaki ardıç ağacı belediye fen işlerine ait kepçe ile sökülerek götürüldü.

 

 

Ardıç ağacının sökülmesine tepki gösteren çevre esnafı, “ burası dört yolun kesişme noktası, araç ve yaya trafiğinin düzgün işlemesi için buraya kavşak düzenlemesi yapmak zorundalar. Ardıç ağacını sökme yerine, yeni yapılacak kavşak düzenlemesinin içine alarak işi çözebilirlerdi “ diye tepki gösterdiler.

 

 

Ağacı söken belediye yetkilileri kendilerine talimat verildiğini, verilen talimat doğrultusunda  ağacı sökerek park ve bahçeler müdürlüğünün bahçesine kaldıracaklarını belirttiler.

 

Yorumlar

Yorumlar
yorumları okudum da, gerçekten burda başkanlık yapmak çok zor Allah sana sabırlar versin Cüneyt Başkanım. cadde yapılıyor herşeyi beğenmiş adam bu sefer de diyor ki "niye haber vermiyorsun" yuh arkadaş yuh. kaç başkan gördün dükkanın önüne çivi çakmadı adam ilk senin caddeni yapıyor, bu seferde haber niye vermedin.. yazık. o ağacın ordan kalkması şart herkes farkında fuzuli fuzuli konuşmanın anlamı yok, birisi gibi 100 yıllık çınarları cuma vakti kesmedi ya..
BAYLAN TURHAN 01.10.2014 - 09:14:57
Neden yorumların hiçbirinde isim yazmıyor?
neşter 30.09.2014 - 17:15:25
sayın edıtor neden yazmyorsun paylasmıyorsun agac nereye tekrar dıkılmıs yazık cok yazık bunuda yayınlamazsın satemn
sedat kalfa 30.09.2014 - 09:40:14
Ağaç kesilmemiş,dikkat edin SÖKÜLMÜŞ.demek ki başka bir yere dikilmiş..burda belediyenin iletişim eksikliği var.
ad soyad 30.09.2014 - 09:09:29
evet dikili ağaçları olmadıkları için gidip hektar hektar ağaç kessinler. nasıl bir mantık nasıl bir beyin kafa yapısıdır bu. kurban bayramının yaklaştığının alametleri bunlar
hepiniz biliyorsunuz ama işinize gelmiyor sanırım.köprü büyüyecek ve ayrıca yaya yolu olacak.bunun için oradaki göbek de daha içeriye doğru gidecek.şimdi de mobese direği kalkacak.ticaret odasının bahçesine kuracaklar.kısacası o göbek daha da içeriye doğru kurulacak ve baştan dizayn edilecek.geldiği ilk hafta orman haftası dolayısıyla emniyet bahçesine ağaç dikme kampanyasına katılan ve bununla da kalmayıp geldiği günden beri 250-300 ağaç diken veya diktirten bir başkan varken sadece 1 ağaçı kökünden söktürtüp başka bir yerde diktirceğini bilmenize rağmen neden hala sadece eleştiri olsun diye eleştirisiniz.kafa ütülemeyin rahat bırakın başkanı ve ekibini.bu işler biter teşekkür etmek zorunda kalırsınız ama sizde o anlayışta olmadığı için nafile.
umut hırsızları 29.09.2014 - 23:49:34
Onlar köprüden gecinciye kadar ayıya dayı derler.Bu 5 yılda biter sonra yaptıklarını unuturlar esnafı dolaşmaya başlarlar vaadlerde bulunurlar.Ama o zaman yemez arkadaş bunlar boş vaadler.bu esnaf yapılanları konuşulanları unutmaz.benim kimseye verilmemiş sözüm yok demeyin vaadlerinizi yerine getirin.akcakoca bizim kimsesiz degildir.insanların umutlarınla oynamayın.lütfen insanların görüşlerinide saygı duyun..........
hacı abi niye öle diyon ya.... geçen sene bi karadut diktim ... akıllara zarar.... aslan sütü ile fena gidiyo....
Akçakoca 29.09.2014 - 22:33:43
Yaa burda aptalca eleştiri yapanlara sorsan kaçtane dikili ağacınız var desen hiç birinin evet diyeceğini sanmıyom.
Kafana göre kes ağacı ondan sonra yok cumhuiryeti yok vatan... Geç bunları hemşo...
vatandaş 29.09.2014 - 21:46:26
Ağaç da ağaç. Bu devleti Cumhuriyeti bir ağaç la yikamazsiniz. Ağaç meselesini belediyelere kadar indirdiniz. Biraz olsun hizmete saygi duyun. Tabi alismissiniz bok kokulu derenin dibinde yasamaya çizmeyle caddede dolaşmaya. Kendinize baska malzemeler arayin.
herkez işine baksın meyve veren agac taslanır. ardıc agacını gormek isteyenler yukarı mah cocuk parkına gidebilir yeri cok guzel oldu
Kışın kökünden ağaç sökülüp bir yere dikilmez, sökülen ağaç ardıç ağacıdır. her toprak ve ortamda yetişmez. Yapılan bence doğru bir davranış olmamış
Esnaf tane tane anlatmış. Tabii nlayana...
Sayın Başkan Yemeneci, çocukluğumdan beri bu caddede esnaflık yapıyorum.Bu caddeyi yenilemeye karar verdiniz, teşekkür ederim. Duyduğuma göre Cillop gibi cadde yapacakmışsın.Sıcak asfaltıyla aydınlatma direkleriyle her şey gıcır gıcır olacakmış. Bize bugüne kadar bu caddede yapılacak çalışmalarla ilgili en ufak bir bilgilendirme yapılmadığı için, dikkat edersen hep mış diyorum. “Bunun neresini halka- esnafa soracağım?” diye düşünebilirsiniz. Unutma ki bu caddede benim enazından 35 senemin anısı var. Bu caddede doğup büyüyen evlenen, gelin giden, cenazeleri çıkan var. Kökünden söküp götürdüğünüz ağacın bu caddedde yaşayan insanlarda bıraktığı anılar var.Siz o ağacı köküyle birlikte kaldırdığınızda benim için çok kıymetli bir anıyı da söküp götürdüğünüzün farkında bile değilsiniz. Sayın Yemenici, Seçim öncesi işyerimize geldiğinizde firkir alışverişi yapacağınızdan söz etmiştiniz. Ancak bir daha çayımızı bile içmeye uğramadınız. Uğramadığınız gibi, bizim için hayati önemde olan caddemizdeki düzenlemeyle ilgili bize bilgi bile vermedizin. ne zaman yapılacak ne zaman bitecek... Katılımcı belediyecilik adına bu caddede yaşayan esnaf ve ahalinin görüşlerini ciddiye alsaydınız günlük yaşamımızı kırıp dökmeden de bu caddeyi yapabilirdiniz. İstişare adına ilk 6 ayınızda sizde bunun kırıntısını bile görmedik. Umarım önümüzdeki aylar ve yıllarda buna dikkat edersiniz.Saygılarımla...)))
Çözümü bulmuş işte, bir kepçe darbesi...
ağacıda ihaleye çıkarsınlar , makam aracı ile beraber. kar ederiz . nasıl olsa durdu yerde para etmiyordu.
ne istiyorsunuz kardeşim, Adam motorla kesmemiş kökünden söküp götürmüş
Ağacı kökünden sökmeden bu iş çözülemezmiydi acaba?
Adam Gebekeseli kardeşim, işleri bu, keserler,söklerler biçerler...
vatandaş.. 29.09.2014 - 15:38:45
kardeşim ne kadar da ağaç sever oldunuz. köylerinize kadastro gelmeden önce ormanların anasını bellediniz. fındık dikebilmek için.. haber olsun diye yapılan hizmete balta vuruyorsunuz.. farkındaysanız ağaç kesilmiyor - kırılmıyor. kökünden çıkartılıp başka yere dikiliyor.. akçakoca da basın yok ki.. basın adam gibi adamların elinde olsa.. incik boncuk kıl tüy haberlerin peşindeler hepsi..
Bu şehire belediye başkanı olunmaz, adamlar ne yapsalar yaranamıyorlar...
Biraz dikkat 29.09.2014 - 15:38:59
Nazmi Çiloğlu hastane bahçesindeki ağaçları kestirerek şimdiki beton yığınını dikmişti, Fikret Albayrak çuhallı çarşıdaki asırlık çınarları keserek onu takip etmişti, Cüneyt kardeşimide daha altıncı ayında, bu bölgede çok az bulunan ardıç agacını kökünden sökerek götürdü.... ne diyelim O koltukda bir şey var ama...
AKÇAKOCALI 29.09.2014 - 15:21:44
AKP ne zaman yeşilin yanında oldu ki. Proje zorunluluğuymuş, insan olsaydınız da ATATÜRK ün yaptığını yapıp projeyi değiştirseydiniz ama nerede sizde...