Back To Top
Ergun Aşçı: Bir bardak suda fırtına koparmak

Ergun Aşçı: Bir bardak suda fırtına koparmak

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -30.06.2014
Ergun Aşçı: Bir bardak suda fırtına koparmak
- A +

Kale kadınlar plajı tartışmalarınada yolu geçen yıl Fikret Albayrak açtı...

Yolu geçen yıl Fikret Albayrak açtı.

 

Keyfi bir şekilde Kale’nin batısındaki sahilin tamamını Kadınlar Plajı ilan etti.

 

Daha öncesinde doğu tarafı kadınlar tarafından batı tarafı da çoluk çocuk denize girmek isteyenler tarafından kullanılıyordu.

 

Tam ortadan geçen doğal kayaları da kanuna aykırı biçimde kırmaya kalkışarak. SİT alanı olan bölgede izin almadan kanunları hiçe sayarak yapıldı kayaların kırılması.

 

SKY-TOWER Otel müşterileri yoğun bir şekilde kadınlar plajı gelmeye başlatınca böyle bir karara kimseye sormadan böyle bir karar almıştı Fikret Albayrak.

 

O günlerde CHP ve laikçi kesimler bu uygulamaya karşı sessiz kalmışlar ve ses çıkarmamışlardı.

 

Bugün de aynı durum devam ediyor ve ses çıkarmıyorlar.

 

Her şeye tarafgirlik üzerinden bakıp pasif kalınınca bu yol açılmış oldu.

 

Kadınlar plajında devam ettirilen ben yaptım oldu mantığının devamına ses çıkaramıyorlar doğal olarak.

 

CHP Kadınlar plajında yapılan bu uygulamanın devamı ile bir açıklama henüz gelmedi.

 

Tamam, Fikret Albayrak zamanında bu konuya ses çıkarmadığınız ses çıkaramıyorsanız ancak hiç olmazsa Osman Çakır ve Cüneyt Yemenicinin hiç de şık olmayan üslupları hakkında iki kelam edin bari.

 

Uygulama Fikret Albayrak tarafından başlatılınca Osman Çakır’da Cüneyt Yemenici’de Kadınlar Plajının açıldığından beri sahil tamamını kapsadığı gibi yanlış bir bilgiden hareket ederek açıklama yapıyorlar.

 

Gerçeklere bakan eden yok, kanırtan kanırtana...

 

KOMA HALİ

 

Akçakoca Kent Konseyi siyaset üstü davranıyormuş.

 

Azamete bak azamete!

 

Akçakoca Kent Konseyi siyasetin üstünde bir kuruluş mu yani?

 

Bu palavra laflardan bıktık usandık.

 

Akçakoca Kent konseyi bal gibi siyasi bir kuruluştur.

 

Kurulduğu zamanda siyasi bir kuruluştu şimdide öyle.

 

Kent Konseyini OSB yaptırma derneği gibi kullanmak siyasi bir davranış değil öyle mi?

 

Akçakoca Kent Konseyi Adnan Yaman’ın yönteminde siyasetin en marjinal kurumlarından biri haline getirilmiştir.

 

Adnan Yaman Akçakoca Kent Konseyini Fikret Albayrak arka bahçesinden AKP’nin arka bahçesi haline getirme operasyonunu başarı ile tamamlamıştır.

 

Bu genel kurulda bunun tescili olmuştur.

 

Akçakoca Kent Konseyi koma halinde yaşayıp gidecektir.

Yorumlar

Yorumlar
2013 yılındaı da plajın Batı bölümünün kadanlara tahsisine yönelik resmi ve fiili girişimler yapılmış,bu ,Belediye'nin mevcut büfeleri kiraya vermiş olması nedeni ile de ecrimisil ödemesine karar verilmiştir.Yine geçen yıl kayaların kırılması SKY TOWER oteli mküşterilerine yer temin edilmesi yöneliktir.Otel tarafından anılan plajın DOğu yönüne konteyner konulmuş ve şezlong,şemsiye ve saldalye gibi ihtiyaçlar burada muhafaza edilmiştir.Şikayet üzerine Koyterner 2013 yaz sezonu sonu kaldırılmıştır.Bu gün dahi Sky Tower oteli müşterileri bu plaja servisle taşınmakta ,Şezlong ve sair ihtiyaçları da otel görevlileri tarafından plaja getirilerek müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır.O civarda sadece bu plaja yakın olmak ve istifade etmek için yatırım yapan ,çoğu yaşlı insanların bu plajdan istifadesini önlemenin yasal bir dayanağı da yoktur."Ben yaptım oldu" uygulaması yapılmaya çalışılmaktadır.Söylenen sözleri ve uygulanacak olan Orman kanununu da ciddiye almıyoruz ve biliyoruz ki plajlarda orman kanunu değil,Anayasa,Kıyı kanunu ve kişi hak ve özgürlüklerini düzenleyen sair yasalar geçerlidir.Sağduyunun galip gelerek plajın en azından bölünmesini,kişisel hak ve özgürlüklerimizin gaspına tevessül edilmeyeceğini umuyoruz.
Engin KIRMIZI 03.07.2014 - 15:04:44
Kim yapmış olursa olsun sonuçta yasalara aykırı bir durum. Bu konunun siyasetle de alakası olmaması lazım. Bu ülke giderek hukuktan uzaklaşıyor. Zaten yeni başkan da "bana kanunlardan bahsetmeyin" diye açıkça söyledi. Bu kanun tanımazlık nereye kadar? Kıyılardan herkes eşit ve serbestçe yararlanır. Bu kanun hükmü. Ama bu ülkede sade vatandaş olmak çok zor. Gücü arkasına alanlar vatandaşa hep emrivaki yapıyor. Bu arada o kıyı kesimimnin kamu adına gerçek sahibi kaymakamlıkta hiçbir eylemde bulunmayıp vatandaşla belediyenin karşı karşıya gelmesini seyrediyor. Yüce Allah sonumuzu hayretsin...
aZeR MuRaDoV 02.07.2014 - 20:04:29
aynen fikret albayrak doneminde baslatılan uygulama ..sayın yazarın yazılarına ve bakış acısına tamamen katılıyorum tebrik ederim..
yeni