Ereğli ve Alaplı’da aşırı yağış sele neden oldu...  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
Ereğli ve Alaplı’da aşırı yağış sele neden oldu...

Ereğli ve Alaplı’da aşırı yağış sele neden oldu...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -06.06.2014
Ereğli  ve Alaplı’da aşırı yağış sele neden oldu...
- A +

Ereğli ve Alaplı da etkili olan yağmur, sel baskınlarına neden oldu.

 

Ereğli ve Alaplı da etkili olan yağmur, sel baskınlarına neden oldu.

 

Kdz. Ereğli ve Alaplı’da gece boyunca yağan aşırı yağış sel felaketine yol açtı. Sel felaketinin en yoğun yaşandığı Çaylıoğlu köyünde çok sayıda ev, iş yeri ve araçlar sular altında kaldı.

 

 Sel baskını nedeniyle Ormanlı beldesinde evlerinde mahsur kalan bazı vatandaşlar çatıda ve üst katlarda kurtarılmayı bekliyor. Sel felaketinin yaşandığı köyde jandarma karakolundaki araçlar tamamen sular altında kalırken, karakol boşaltıldı.

 

Sabah saat 06.00'dan itibaren evinde mahsur kalan ve çatıda kurtarılmayı bekleyen 70 yaşındaki Zeynep Erol itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Sabah uyandığında her tarafın sular altında kaldığını gördüğünü anlatan Zeynep Erol, oğlu Ümit'in telefonla kendisini arayarak çatıya çıkmasını istediğini ve yaklaşık 4 saat boyunca kurtarılmayı beklediğini söyledi.

 

Çaylıoğlu köyü sakinlerinden Serdar Acar (30) köyün tamamen sular altında kaldığını ve bir çok kişinin

 

Kdz. Ereğli Belediyesi ve Alaplı Belediyesine  bağlı itfaiye, il özel idaresi ve İl Afet Müdürlüğü ekipleri sel felaketi yaşanan bölgelerde kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.