Back To Top
Osman Çakır: Eğer birileri yanlış yapmışsa gırtlağına basarız

Osman Çakır: Eğer birileri yanlış yapmışsa gırtlağına basarız

 - 8 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -19.02.2014
Osman Çakır: Eğer birileri yanlış yapmışsa  gırtlağına basarız
- A +

Düzce Milletvekili Osman Çakır Düzce Tv’de katıldığı Siyaset Kulvarı Programında Düzce ve Akçakoca gündemine ait yaptığı çarpıcı açıklamalarda yine esti gürledi…

 

Düzce Milletvekili Osman Çakır Düzce Tv’de katıldığı Siyaset Kulvarı Programında Düzce ve Akçakoca gündemine ait yaptığı çarpıcı açıklamalarda yine esti gürledi…

 

Çakır, belediye ve il genel meclisi listelerinde uygun görmediği isimler olduğunu söyleyerek ağır konuştu ve, “ Eğer birileri kendi çıkarı için liste hazırlayıp da AK partinin Düzce’de 1 puan dahi düşmesine neden olursa o zaman gırtlağına basarız” dedi.

 

Düzce TV’de yayınlanan Siyaset Kulvarı Programına konuk olan AK Parti Düzce Milletvekili Osman Çakır, yerel seçimlere ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. .

 

Bizim söylediğimiz olmadı

 

Belediye başkan adaylarının belirlenmesinde genel merkezin milletvekillerinde çok teşkilatın görüşlerine daha fazla önem verdiğini vurgulayan Çakır, Düzce ve ilçelerinde komisyonun belirlediği adaylarla yola çıkıldığını belirtti.

 

Keleş Düzce için hayırlı oldu

 

Çakır, “ Bazen teşkilatın söylediği olmadı, bazen bizim söylediğimiz olmadı. Düzce merkezde 9 aday adayı vardı. İl Başkanını da sayarsanız 10 oluyordu.  Üst komisyon Mehmet Keleş de karar kıldı. Bence hayırlı oldu. Düzce’yi bilen, belediyeyi bilen, 5 yıl içinde kendini yetiştirme şansı bulan, Düzce için avantaj olabilecek bir aday. Diğer adayların seçiminde bir çok istihbarat geldi. Artık insanların her türlü araştırması yapılabiliyor, performansları değerlendiriliyor, genel merkez tercihini bu yönde kullandı.” Dedi.

 

Çakır, millet AK partiye oy veriyor diye yanlış hareketler yapılmaması gerektiğini söyleyerek, “iyi çalışırsak iyi oy alırız” dedi.

 

Oyun yapan oyunun altında kalır

 

Belediye ve İl Genel Meclisi Listelerinde hoşuna gitmeyen isimler olabileceğini vurgulayan Çakır, listelerle ilgili sıkıntıların kendisine de yansıdığını belirtti.

 

Çakır, “ Birileri gücünü yanlış kullanırsa, ters döner. Birilerinin tercihini bütün camiaya mal etmemek lazım. Özellikle vurguluyorum Sıkıntılar bize de yansıyor. Oyun yapan oyunun altında kalır. Bu benim adamım bunu şuraya yazayım diyerek oyun çevirdiğini görüyoruz. Ama yine de Düzce halkına gelin bu sefer de Ak partiye oy verin diyoruz.” Şeklinde konuştu.

 

Kıvırmanın anlamı yok,adam gibi çıkar yanlış oldu dersin

 

Çakır, Belediye Başkanı İsmail Bayram’a neden ikinci kez şans verilmediği sorusunu cevaplarken, “İsmail Bayram hakkında kimin genel merkeze ne konuştuğunu bilmiyorum ama önümüzdeki süreçte kendisi başka bir göreve de gelebilir” dedi.

 

Hiç kimse kıvırmasın

 

“İsmail Bayram 5 yıl belediye başkanlığı yaptı. Düzce siyasetinden kolay kolay kopacak biri değil. Birileri bir takım şeyleri taşımış olabilir. 5 yıl önce bu Keleş için de yapıldı. Bunlar şeref ve onur meselesidir. Biz de kızarız söyleriz ama, birileri hakkında iftiralar atılmışsa, yıllar sonra ortaya çıkmışsa, bunu yok saymanın, kıvırmanın bir anlamı yok. Çıkıp da yanlı oldu kardeşim demeli,bu yanlış genel merkez tarafından da tespit edilmiş. Bayram’la ilgili ne anlatılmış bilmiyorum. Bayram böyle bir yapıştırma durumunda değil. Tebrik ediyorum. Yüzünün akıyla tamamladı. Yarın başka yerde olur.

 

Ak Parti kendi elemanını yüz üstü bırakmaz

 

Ak Parti kendi elemanını yüz üstü bırakmaz. Bugün kendini çok güçlü gören yarın zayıf olabilir, zayıf olan yarın çok güçlü konuma gelebilir. Değerli arkadaşıma bundan sonra eşi ve çocuklarıyla mutluluklar diliyorum.Birileri bir yere çıkıyor, ama herkesi kırıp döküyor. Birileri ticarette başarılı oluyor ama bakıyorsunuz etrafında hiç dostu yok. Sen nereye çıkarsan çık kardeşim altın boş bir gün küt diye düşersin. İsmail Bayram bunu yapmadı. Niye seçilmedi, niye olmadı diyenler var, alnının akı ile tamamladı. Şimdi Mehmet Keleş seçilirse ileriki dönemde devam ettirir ettirmez bu kendinin, halkın, partini tercihidir.”

 

Bütün adaylar akrabamdı

 

Milletvekili Osman Çakır, Akçakoca belediye başkan adayının belirlenmesinde tercihi olan ismin seçilmemesi sorusunu ise, “ Bütün adaylarla akrabalığım var, hangisi olursa olsun fark etmezdi” şeklinde cevapladı.

 

Şeytani hesaplarla ancak cehenneme gidilir

 

Çakır, en rahatsız olduğu konulardan biri olan belediye meclis ve il genel meclisi listeleri ile ilgili konuşurken ise adeta esti gürledi. Aba altından sopa gösteren Çakır, “AK partinin puanının düşmesine neden olanın gırtlağına basarız” dedi.

 

Kinle nefretle siyeset yapılmaz

 

“Siz kinle, nefretle, hesaplarla siyaset yaparsanız bu size kötü yansır. Siz birey olarak örneğin ben bir milletvekili olarak bir camiayı temsil ediyorum. Bir şehri, halkı temsil ediyorum. Şu adamı buraya getireyim, şunu buraya yazayım mantığıyla hareket ediyorsan, hesabın uymaz. Eğer birileri bir takım hesaplarla yapıyorsa bu yanlıştır. Partinin uygulaması, vekillere isim sorulmayacak dendi. Belediye başkan adayı, il başkanı, kadın kolları, gençlik kolları komisyon oluşturup isimleri belirlediler. Günahı vebali onların boynuna demek olmuyor tabi ki “ dedi.

 

Şeytani hesaplarla ancak cehenneme gidilir

 

Biz bir takım şeyleri söylemeye çalıştık diyen Osman Çakır, “ Bir rapor verdik. Bu raporu Allah’ın huzurunda rahat hesap vermek için verdim.Bu insanların duyarlılıklarını kimsenin suistimal etmeye hakkı yok. O enerji gelir size saplanır sonra. İlden de ilçelerden de tepkiler geliyor. Şeytani hesaplarla ancak cehenneme gidilir. Amma, her ne olursa olsun, bunları listeye koyduğumda mutlaka oy verecekler mantığıyla yaklaşarak partinin oyunu 1 puan dahi aşağı çekerlerse gırtlağına basarlar. Bu başbakanın ifadesi. Bu süreçte bir takım küçük insanların hesabına kapılmayı uyarısında bulunuyoruz. Eğer birileri yanlış yapmışsa biz gene gırtlağına basarız. Birileri taş ocağını, yok OSB’yi öne atıp ta hesaplar yapıyorsa Allah Belasını versin. Para hesabı varsa yine Allah belasını versin.Bir takım oynanan basit oyunlar beni hiç ilgilendirmiyor. “ dedi.

 

KAYNAK DÜZCE TV

Yorumlar

Yorumlar
eserde gürlerde
Akçakoca tv haberi bu şekil yapmak senin ne amaç güttünüğünü gösteriyor . İlahi adalet elbet tecelli edecek.
bora 19.02.2014 - 22:44:02
seçim yaklaşinca sayın çakırın sesi kulağa hoş geliyor... çabaların boşa gittiğinde anlarsın hep kendi tarafına çalişmaları
Akçakoca 19.02.2014 - 20:23:31
Hiç kıvırtma.elma ağacını eken sensin elmaya fındık aşısı yapmaya çalışan da sensin.biz senle veya sensiz bu seçimi alacak güçteyiz meraketme. Gırtlak mevzusuda ayrı...
Sayın vekilimiz nerede görülmüş AK Partinin oyunu 1 puan aşağı götürdü diye teşkilatların gırtlağına çöken milletvekili.? En son kimin gırtlağına çöktünüz?
işine bak sayın vekil.senin gırtlağına biz basarız dikkat et.
ÇOK BOŞŞ KONUŞUOYR HİÇ BI ICRAATTA BULUNMUYORSUNUZZZ BUNDAN SONRAKI DURUMUNUZ IMAM HATIPDE HOCALIK OLUR DIYECEEM AMA ODA ZORR...
birisi 19.02.2014 - 17:07:16
ilk defa beğendim konuşmasını hakkaten cuk oturmuş , ak parti düzce ve akçakoca teşkilatlarında at koşturanlara duyrulur , sonunuz yakın merak etmeyin kezzap gibi sökücez hepinizi !
yeni