Back To Top

Fikret Albayrak kimi kastetti?

Fikret Albayrak kimi kastetti?

 - 17 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -09.01.2014
Fikret Albayrak kimi kastetti?
- A +

Son bir haftadır Akçakoca kamuoyunun birinci gündem maddesi olan uyuşturucu kullanımı ve uyuşturucu kullanımına karşı alınması gereken önlemlerin neler olması gerektiği tartışmalarına belediye başkanı Fikret Albayrak’ta katıldı. Albayrak, Kent Konseyi olarak meselenin üzerine gittiklerini ancak, devlet yetkililerinden gerekli, sıcaklığı göremedik dedi.


 

Son bir haftadır Akçakoca kamuoyunun birinci gündem maddesi olan uyuşturucu kullanımı ve uyuşturucu kullanımına karşı alınması gereken önlemlerin neler olması gerektiği tartışmalarına belediye başkanı Fikret Albayrak’ta katıldı. Albayrak, Kent Konseyi olarak meselenin üzerine gittiklerini ancak, devlet yetkililerinden gerekli, sıcaklığı göremedik dedi.

 

Akçakoca TV’ye özel açıklamalarda bulunan Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, Akçakocalıları sarsan, uyuşturucu kullanımının artması ve alınması gereken önlemlerle ilgili, “Bağımlı çocuklar üzerine yapılan çalışmanın sonucunda hazırlanan projeyi  üst makamlara sunduk fakat destek alamadık “ eleştirisinde bulundu. Albayrak üst makamlardan neyi kastettiğine her hangi bir açıklık getirmedi.

 

Uyuşturucu  alışkanlığının çocuklara kadar indi

 

Arkadaşımız Nermin Alpay’ın, “ Akçakoca gibi herkesin birbirini tanıdığı küçük bir ilçede uyuşturucu kullanımının çocuk yaştakilere kadar inmiş olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz, bu artışın nedeni sizce nedir? “ sorusuna; “ uyuşturucu kullanımının çocuk yaştakilere kadar inmesi ciddi bir durumdur. Aile, devlet, güvenlik görevlileri, sokaktaki insanlar hep birlikte önlem almak için harekete geçmelidir “ dedi.

 

“ Son yıllarda uyuşturucu  alışkanlığının çocuklara kadar indiğine dair duyumlar alıyoruz. Bizden yardım isteyen ailelere yardımcı olmaya çalıştık, çalışıyoruz “ diyen Başkan Albayrak,

 

Fatma Eker’in raporu ile hiç kimse ilgilenmedi

 

“ Bu konuyla ilgili olarak Akçakoca  Kent Konseyi Başkanlığım döneminde, Fatma Eker Hocamızın yürüttüğü bir proje çalışması vardı. Bağımlı çocuklar üzerine yapılan çalışmanın sonucunda hazırlanan projeyi  üst makamlara sunduk fakat destek alamadık “ dedi.

 

Gençlere sosyal alanlar yaratmalıyız

 

Açıklamasının sonunda “ Belediye olarak gençlerin enerjilerini harcayabilecekleri  günlük yaşamını dolduracak sosyal projeler yapmamız gerekiyor “ Albayrak, sözlerini “ İlgi alanına göre, tiyatroya, spora, briçe yönlendirmemiz, kültür merkezleri açmamız gerekiyor “ diye tamamladı.

Yorumlar

Yorumlar
Akçakocadaki değişimi görmeyen beyinsizler size söylüyorum ... İstediğinizi yazın söyleyin Fikret Albayrak sayesinde akçakocanın yüzü güldü beeee kararmış bir ilçeyi tekrar renklendirdi...
sp'li zatlar bosuna cırpınmayın....
nermin Alpay 12.01.2014 - 17:00:02
Fatma Eker'in kent konseyi bünyesinde yapmış olduğu çalışma çok önemliydi. Proje gençlik ve spor bakanlığına sunulduğunu ama siyasi nedenlerle kabul edilmediğini öğrendim ve çok üzüldüm. ( kem küm, şey ama deyip destek çıkmamak böyle birşey) Belediye başkanı farklı siyasi partiden diye buna destek çıkmayan Akçakocalı AK Partili Millet vekilinden hicap duydum. UYUŞTURUCU GİBİ ÖNEMLİ BİR KONUDA SİYASİ ÇIKARLAR GENÇLERİN ÖNÜNE GEÇMEMLİYDİ. Pekala "Belediye başkanı CHP'li olabilir ama bu çocuklar bizim çocuklarımız diyebilirdiniz sayın milletvekili... Nerde Yaşar Yakış Bey'in kalitesi, nerde bunu diyen Akçakocalı vekilimiz...
Dadalılı 12.01.2014 - 12:27:43
Rapor sunmakta ne var ? Çözüm üret çözüm..
aman başkan gençler sana bağımlı olmasınlar yeterki sende uyuşturucu gibisin yaniiiiii
Murat AŞIK 11.01.2014 - 12:53:22
İnsanın mikrofona alıştımı işi zor artık konuşmaktan iş yapamaz oluyor. Eğer seçim zamanı her eve bir sigortalı derken hayali değilde gerçekten Allah için yola çıkmış olsaydınız. Bugün belediyeyi borç batağına getirirken kalıcı yatırımlar yaparak bu çalışmaları istihdama yönelik yapardınız. eğer istihdamla ilgili yaptığınız çalışmalara hükümet destek vermezse şimdide bahane uydurmak yerine alnınız açık olarak halkın karşısında diklenmez dik dururdunuz. Sigorta konusunda haklısınız her yapılan eve elektrikçiler sigorta takıyorlar yani sigortasız ev yok.Ama bu halkın sahibi Milli Görüşün Tek Partisi olan Saadet Partisi nöbeti almak için Allah'ın izniyle geliyor.
bizim bin araçlık konvoyu yok bizim alnımız açık yolsuzluğumuzda yok tek sen varsın başkanım akçakoca seninle
Fikret Albayrak başkanım konu ile ilgili projeyi üst makamlara sunduğunuzu Ergun Aşcıyada yazılı olarak bildirin lütfen.Fazlası ile bilgi ye ihtiyacı var.Algılayamıyomu , anlamak mı istemiyor ? Gerçi yazdığı yazıları hiçbir mantıklı tarafı olmasada hani bizler gibi abuk subuk yazmıyor beyfendi.
büyüksün başkan.akçakoca seninle.....
AHMET 10.01.2014 - 09:13:47
YA Bİ YORUM YAPARKEN YAPTIKLARINIZA Bİ BAKIN. ESKİ HASTANENİN YERİNDEKİ AĞAÇLARIN KESİLMESİNE HEPİMİZ ÜZÜLDÜK. YA SİZ NE YAPTINIZ. ÇUHALLIDAKİ YÜZYILLIK ÇINAR AĞAÇLARINI MİLLET CUMA NAMAZI KILARKEN KESTİNİZ BUNA NEDEN DEĞİNMİYORSUN. RAHMETLİ ERBAKANIN DEDİĞİ BİBİ HADİİİ ORDANN HADİ ORDANNN.
PAPİLA 09.01.2014 - 21:08:09
AHMET EFENDİ :BELEDİYE BİNASI YAPILIRKEN NERDEYDİN CANIM HASTAHANE BAHÇESİNİN İÇİNE ETTİLER AĞAÇLARI KESTİLER TRİLYON HARCADILAR PEK ALA ORASI GENÇLER İÇİN ÇOK GÜZEL BİR YER OLABİLİRDİ MUHALEFET EDECEKSİNİZYA VURUN BAŞKANA ÖYLE YAĞMA YOK HERKES İŞİNE BAKACAK BAĞIRSAĞINDAN KONUŞUP DURMA
Dört yıldır gençler için ne yaptın seçim geldigi içinmi aklına şimdi geldi yazık bu gençlere beton yıgınları gençleri kurtarmıyor.
AHMET 09.01.2014 - 19:27:15
SİZE SADECE IKIMLA GÜLÜYORUM.
Cebeci 09.01.2014 - 16:55:59
Ahmet bey yapacaz edecez yok Başkan'da yaptık oldu yapıyoruz oluyor.sana sorsaydı keske,Ahmet bey nasıl yapalım diye,sallama2009 akçakocası ile 2013 akçakocasını kıyasla bakalım iyi akşamlar.
ADAMSIN SEN ADAM BAŞKANIM SEN Kİ BU İKTİDARA RAĞMEN BUNCA ŞEY YAPTIN AKÇAKOCAYA DAHADA YAPACAKSIN İNŞ.
ADAMSIN SEN ADAM BAŞKANIM SEN Kİ BU İKTİDARA RAĞMEN BUNCA ŞEY YAPTIN AKÇAKOCAYA DAHADA YAPACAKSIN İNŞ.
AHMET 09.01.2014 - 15:48:00
BU ZAMANA KADAR NEREDEYDİN BAŞKAN. CAMİNİN KARŞISINDAKİ UCUBE YELPAZELERİNE DÜNYA PARA HARCADIN. O PARALARLA ÇOKDA GÜZEL SOSYAL ALANLAR YAPILABİLİNİRDİ. BU PALAVLARA ARTIK KARNIMIZ TOK. YAPCAZ EDCEZLER ARTIK BİTTİ.