Çocuk susar sen susma!  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
Çocuk susar sen susma!

Çocuk susar sen susma!

 - 0 Onaylı Yorum  -3 Bekleyen Yorum -6.04.2021
 Çocuk susar sen susma!
- A +

EN BÜYÜK YANILGIDIR; "Bizde olmaz, oğlum yapmaz, sülalemde olmaz vb" iddiaları. Nitekim, birkaç gündür duyduğumuz olayla hepimiz sarsıldık, üzüldük, kinlendik.😡 Çocukları korumasız bırakan, "bizde olmaz, abi yapmaz gibi" yanlış ve bilinçsizce söylenen sözlerdir. Kız olsun, erkek olsun çocuklarımızı sevmeyi bilmiyoruz mesela. Çocukların poposuna şaplak vurmayı sevgi ifadesi sanıyoruz. Oysa çocuklara iki yaşından itibaren mahrem yerlerine dokunulmaması gerektiğini bilmiyoruz. Çocuklarımıza mahrem yerlerine dokunulduğunda bunu ailesi ile paylaşması gerektiği, çığlık atarak yardım isteyebileceği öğretilmelidir. Mağdur çocuğumuz doktora gitmeseydi, yaşadığı bu tacizin ortaya çıkmayabileceği ihtimali bile akıl sağlımızı bozabilir. 😟

Bir köyümüzde yaşanan bu olay üzerine suçlu sapık kişi adalet makamlarınca göz altına alınmış olup, en ağır cezayı alması için davanın takipçisi olacağız.

BURADA ÖNEMLİ BİRKAÇ UYARIYI YAPMAK İSTİYORUZ !

1- Bu tür sapıkları ailenin yakın bireyleri genellikle fark eder, utançtan, korkudan en cok da ailesine laf gelmesin diye saklar. İŞTE EN BÜYÜK GÜNAH BUDUR ! Çünkü susarak, talihsiz olarak ailenizin sapığını korumuş olursunuz. LÜTFEN, buna benzer suçluları tanıyor ve biliyorsanız SAKLAMAYIN!

Suç, bireyseldir ve bütün ailenin suçlanmasını doğru bulmamakla birlikte, ailesinde bu tür sapıkların varlığından haberdar oldukları halde, koruyan, saklayan ve örtbas edenler varsa ya bugün konuşun, ya da utançtan gebersin. Unutmayın ki masum bir çocuğa saldıran sizin suskunluğunuzdan cesaret alır.

2- Mağdur çocuğumuzun korunması ve psikolojik destek verilmesi, adliye süreçlerinde yıpratılmaması için her türlü  korumanın yapılması önemlidir. @akcakoca.belediyesi  ve Akçakoca Kaymakamlığını göreve davet ediyoruz.

#çocuksusarsensusma !

#susmaakçakoca

#Dohaycan

#Akçakoca

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.