Kimler Fındık Destek Parası Alabilir?  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top

Kimler Fındık Destek Parası Alabilir?

Kimler Fındık Destek Parası Alabilir?

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -2.04.2021
Kimler Fındık Destek Parası Alabilir?
- A +

 Batı Karadeniz ve Doğu Karadeniz bölgesinde  fındık destek ödemeleri için başvurular bu sene de alınıyor. Fındık Alan Bazlı Gelir Desteği almak için hangi şartların karşılanması gerektiğini, bu destekten kimlerin faydalanabildiğini ve 2021 fındık destek parasının ne kadar olduğunu merak ediyor.

Tarım ve Orman Bakanı tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, üreticileri bu sene de yalnız bırakmadıklarını söyledi. Fındık üreticilerine müjdeli bir haberleri olduğu belirtildi. TMO’nun fındık alım sürelerinin 30 Nisan 2021 tarihine kadar uzatıldığı duyuruldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen alan bazlı fındık desteğinden yararlanmak için bazı şartların karşılanması gerektiği açıklandı.

 -Başvuru yapan çiftçinin gerçek veya tüzel kişi olması,

-ÇKS belgesinin güncel olması ve Fındık Kayıt Sistemine kayıtlı olması,

-Gerçeğe aykırı beyanda bulunmaması

-Bakanlık tarafından belirlenen başvuru tarihlerinde başvuru yapmış olması,

–Fındık destek parası verilen il ve ilçelerde faaliyet gösteriyor olması,

-1 dekardan fazla alanı olması

-Kamu kuruluşu ve ortağı olmaması gerekmektedir. Sivil Toplum Kuruluşları’nın İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri ile yaptıkları değerlendirmelerin ardından iklim, su, toprak gibi temel üretim unsurları göz önüne alınarak destek ödemesi verilecek ürünler ve bölgeler beli oldu. Tarım Bakanlığı tarafından fındık destekleme parası verilecek iller ve ilçeler şunlardır;

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.