Fındık Üreticileri 27 Mart’a Kadar Dikkat  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top

Fındık Üreticileri 27 Mart’a Kadar Dikkat

Fındık Üreticileri 27 Mart’a Kadar Dikkat

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -24.03.2021
Fındık Üreticileri 27 Mart’a Kadar Dikkat
- A +

 Geçtiğimiz günlerde fındık bahçelerinde zarara neden olan zirai don tehlikesi yeniden gündemde. Karadeniz’de fındıkların donmasıyla gündemden düşmeyen don riskleri gündeme geldi.

23-24 Mart gecesi Batı Karadeniz’de yavaş yavaş şiddetini gösterecek. Bu soğuk hava Düzce, Bolu ve Kastamonu’da kendini belli edecek. Ani soğuklar Ordu ve Trabzon’un güney kısımlarında yer yer etkili olacak. Yaşanan soğuklar fındıklarda  hafta boyu don etkisine sebep olabilir.

24-25 Mart gecesi soğuklar artık bütün Karadeniz illerinde etkisini göstermeye başlayacak. Başlıca; Bolu, Kastamonu, Trabzon ve Gümüşhane illerinde Meteoroloji tarafından çok kuvvetli risk zirai don uyarıları yapıldı. Samsun, Sinop Düzce illerinde ise kuvvetli risk zirai don uyarıları yapıldı.

25-26 Mart gecesi soğukların zirai ürünlere en çok zarar vereceği dün olarak düşünülmekte. Bolu, Kastamonu, Trabzon, Sinop, Düzce, Samsun illerinde çok kuvvetli soğuklar beraberinde zirai don getirecek.

26-27 Mart gecesi soğuk havaların kırılmasına başlayacağı ilk gece olacak bu gecede olası kuvvetli soğuklara hazırlıklı olmak gerekiyor.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.