9.5 Kilo ağırlığında Meteor parçası Akçakoca'da fındık bahçesine düştü  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top

9.5 Kilo ağırlığında Meteor parçası Akçakoca'da fındık bahçesine düştü

9.5 Kilo ağırlığında Meteor parçası Akçakoca'da fındık bahçesine düştü

 - 5 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -7.03.2021
9.5 Kilo ağırlığında Meteor parçası Akçakoca'da fındık bahçesine düştü
- A +

- Pırıl pırıl parlayan meteor parçası, 2.5 saat sonra düştüğü yerden çıkarıldı

 9.5 kilo ağırlığındaki pırıl pırıl parlayan  Meteor parçası Akçakoca Sarıyayla köyünde Yaylacık mahallesinde bir fındık bahçesine düştü. 

  İlker ve Sinan Racı tarafından bulunan 9.5 kilo ağırlığındaki pırıl pırıl parlayan ve çeşitli ışık parçaları saçan  Meteor parçasını nasıl düştüğü gözleriyle gördüklerini dile  getirdiler.

  Düzce'nin Akçakoca İlçesi Sarıyayla köyü Yaylacık mahallesinde bir süre önce evlerinin önünde mangal yaparak sohbet eden İlker ve Sinan Hıracı, akşam saatlerinde sohbet etmeleri sırasında gökyüzünden gelen bir duman parçasının bir arı kovanı uğultusu şeklinde ses çıkararak evlerinin önündeki armut ağacının dibine düştüğünü belirttiler.

  İlker ve Sinan Hıracı,''Gökten gelen cismin düşmesinin ardından Fındık bahçesinde 1 metre derinliğe düşen Meteor parçasının almak istediklerini belirterek'' Biz birlikte Bu cismin düştüğü yere gittik ve bir metre derinlikten çıkarmaya çalıştık, kazma kürekle çıkardık. Ancak çok sıcaktı, eldiven giyerek bu parçayı çıkarmaya çalıştık.

Tam 2.5saat soğumasını beledik. Sonra bu parçanın çeşitli parlayacı ışıklarını gördük. Bu yaşadıklarımızı gözlerimizle yaşadık. Şimdi 9.5 kilo ağırlığındaki gökyüzünden gelen parçanın Meteor parçası olduğunu sanıyoruz. Bu konuda Devletimiz bizlere bu konuda yardım etmeli. Biz bu parçanın meteor parçası olduğuna inanıyoruz.'' şekilde ifade ettiler.

Yorumlar

Yorumlar
Geçen gün haberlerde bir çiftçinin bahçesindeki meteor taşını yurt dışına milyon dolara sattığı verilmişti, o haberin ardından böyle bir şey yaşanması tesadüf ve inandırıcı gelmedi
sad 7.03.2021 - 21:37:10
gebekeselilerin uçağa attığı taş olabilir? araştırmalı, aktaşa da benzio zaten :D
Bu taş prit diye bir taşa benziyor ayrıca meteor taşı olsa üzerinde aşırı ısınmadan dolayı yanma izleri olur. Tâbi ki yakından görmek lâzım . Arkadaşlar yanlış anlamasın yirmi yıldır gemoloji bilimiyle uğraşırım.
Hehe altun gramı 400 tl olduğuna göre bayağı para kazanursunuz. Bir uyanuk sizsiniz yaylacukliler
Yine köşeyi döndünüz hadi iyisiniz