TMO Fındığın Satış Fiyatını da Açıklamalı  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top

TMO Fındığın Satış Fiyatını da Açıklamalı

TMO Fındığın Satış Fiyatını da Açıklamalı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -6.03.2021
TMO Fındığın Satış Fiyatını da Açıklamalı
- A +

 Karimex Fındık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, yapılan ihracat hakkında değerlendirme gerçekleştirdi. Dünya çikolata ve şekerleme sektöründen 1 milyar 276 milyon dolarlık ihracat yapılmasını değerlendirdi. Albayrak, TMO’nun alım fiyatı gibi satış fiyatını da açıklaması gerektiğini söyledi

Karimex Fındık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak’ın yaptığı açıklamada:

“Hani bazı arkadaşlar şekerleme çikolata vs sanki hiç yokmuş gibi konuşuyorlar. Sanki çikolatayı biz bulduk bunu yaparsak zengin oluruz Türk çikolata şekerleme dünyasının ihracatını görüyorsunuz. Bu miktarın iki katı kadarda iç piyasada ciromuz var. Bu sektöründe önündeki en büyük engel gümrük duvarları. AB gümrük engellemesi yapmasa biz bu ciroları ikiye katlarız.

Ancak bu ürünlerde bizim isteğimiz fındık çok kullanılsın. Ferrero ürünlerinde en çok fındık kullanan firmadır. Fındığı daha çok kullanmasını sağlamak için çalışmalıyız. Onun dışındaki firmaların da fındığı daha çok kullanmasını sağlamalıyız. Üreticiden fındığı alıp ihraç eden işleyerek satan firmalara söverek, hain diyerek, nereye gideceğiz. Artık birazda masanın öbür tarafında duran fındığı kullanarak son tüketiciye mal satan firmaların penceresinden de bakalım..

Kavga gerilim suçlama yaparak paye elde edenler, itibar kazanacağını düşünenlere, en ufak riski olmayıp durumdan vazife çıkaranlara alan bırakmayalım… TMO alım fiyatını açıklasın. Aynı anda TMO aldığı fındıkların satış fiyatını da açıklasın. Bu iş bitsin.

 

Rekolte için üretim için verimlilik için üniversite, fındık araştırma, tarım il müdürlükleri konuşsun. O zaman bu kayıkçı kavgası biter herkes işine bakar.” açıklamasını sonlandırdı.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.