AKÇAKOCA İLÇESİNDE KÖPEK ZEHİRLENMESİ...  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top

AKÇAKOCA İLÇESİNDE KÖPEK ZEHİRLENMESİ...

AKÇAKOCA İLÇESİNDE KÖPEK ZEHİRLENMESİ...

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -5.03.2021
AKÇAKOCA İLÇESİNDE KÖPEK ZEHİRLENMESİ...
- A +

 Sabahın erken saatleri ile saat 15 arasında Akçakoca ilçe Emniyet müdürlüğü önünde bakılan 8-8 yaşlarında ki bir köpeğin zehirlendiği öğrenildi.

Olaya büyük tepki gösteren hayvanseverler, Zehirin sabah saatlerinde verilmiş olabileceğini belirterek, sorumluların bulunması için harekete geçtiler.

Köpek zehirlenmesi büyük tepki gösteren Ziraat Mühendisi Cenk Doğan, “Yapmayın , etmeyin .Vallahi günah, Billahi günah uğraşmayın gariplerle “ ifadelerini kullandı.

İŞTE O PAYLAŞIM...

Bu kadar şehidimizin olduğu ,içimizin yandığı, ciğerimizin şehitlerimiz için parçalandığı mübarek cuma günü susayım diyorum ama işte zor oluyor bazen susmak ve insan sevdikleri ile paylaşmak istiyor duygularını.

Akçakoca dan bir köpek eksildi , ( maalesef 4 ayaklı bir köpek ) kimseye zararı olmayan , ortada gezinip sevin diye kafasını uzatan, aç gezse de insan sevgisini kaybetmemiş bir köpek , muhtemelen karnını doyurduğunu düşünerek minnet duyduğu bir insan (!!!!!!) tarafından zehirlendi ve eksildi.

Kim kazandı??

Yapmayın , etmeyin .Vallahi günah, Billahi günah uğraşmayın gariplerle.

Kısırlaştırın , çoğalmasınlar anlarım.

Evinize almayın anlarım

Değmeyin, Dokunmayın, Beslemeyin anlarım.

Ama kötü davranmayın, hele canını almak nasıl bir ruh halidir.

Biz yerdekilere acımazsak, Rahman ve Rahim olan Rabbimiz bize acıyacak mı ?

Yorumlar

Yorumlar
Beyfendi çok güzel yazmış, ağzına sağlık ancak bir noktada yanlış anlaşılmaya sebep olabilecek bir cümlesine kendi fikrimce düzeltme yapmak isterim. Hayvanları kısırlaştırma kontrolsüz üreme ve sonrasında açlıkla, soğukla, şeytan kılığına girmiş insanlarla mücadele etmesine engel olmak amaçlıdır. Hayvan kurtarmacıların ve beslemecilerin sorumluluğundan bir canlı eksiltmektir. Lakin belediyeler işini doğru yapsa bu halktan insanlara da kalmazdı. Bu kadar hayvan düşmanı insanın arasında kısırlaştırmayı yanlış bir şey gibi anlatmak bu konuda bilinçsiz insanların kafalarını karıştırmaktan başka bir şeye sebep olmaz. Kedi köpekler insanlar tarafından evcilleştirildi. Bu sebeple adına evcil hayvan denir. Ataları kurtlar, vaşaklar gibi doğada yaşamaya uygun değillerdir. Avlanma gibileri dürtüleri olsa da doğada tek başına yapamazlar. Gözün görmediği dağlık alanlarda ve çöplüklerde köpek sürüleri yaşam mücadelesi veriyor. Kısırlaştırma olsa bunlar yaşanmaz. Yine de canların adına ses verdiği için kendisine teşekkür ederim.
SEDAT 5.03.2021 - 19:53:50
hayvanseverler bi parti kursa kesin chp den fazla oy alır .. bu ne hayvan sevgisi ya tamam böyle zehirlemeler hoş değil mutlaka da başıboş köpekler terör estiriyo ... parklar boktan geçilmiyo bide türkiye gazetesinden fuat uğur bi makale yazdı dün 2019 da başıboş köpeklerin saldırısına uğrayan kişi sayısı ve kuduz sayısı 283185 bu ne ya .. ayrıcabaşıboş köpeklerin saldırısıyla onlarca çocuğun öldüğü belirtiliyor .yazık değilmi ya sizin çocuğunuz yada torununuzun başına gelse . [fuat uğur türkiye gazetesi 4 mart yazısını okumalarını öneriyorum ]. hükümetin acilen adam gibi bir kanun getirmesini bekliyoruz