AK PARTİLİ ESKİ BAŞKANIN MAL VARLIĞINA TEDBİR KONULDU...  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top

AK PARTİLİ ESKİ BAŞKANIN MAL VARLIĞINA TEDBİR KONULDU...

AK PARTİLİ ESKİ BAŞKANIN MAL VARLIĞINA TEDBİR KONULDU...

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -2.03.2021
AK PARTİLİ ESKİ BAŞKANIN MAL VARLIĞINA TEDBİR KONULDU...
- A +

 2014-2019 dönemi Cumayeri Belediyesi Belediye Başkanı Recep Tuna ve 11 arkadaşının adının karıştığı  iddia edilen yolsuzluk mahkemeye taşındı.

Ak Parti'den Cumayeri'nde 2014-2019 yıllarında başkanlık yapan Recep Tuna ve 11 şüpheli hakkında, ihaleye fesat karıştırma ve yolsuzluk iddialarıyla Düzce Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. 

Davanın yargılamasına önümüzdeki günlerde başlanacak.  

Ayrıca Cumayeri Belediyesi, kurumun zarara uğratıldığı gerekçesiyle Recep Tuna ve arkadaşları hakkında "Paranın geri iadesi" istemiyle Düzce Hukuk Mahkemesi'ne başvurdu. Gecikme faizleriyle 2 milyon 800 bin lira tutarındaki alacak için mahkeme kararıyla Recep Tuna ve diğer 11 şüphelinin banka hesaplarına ve mallarına tedbir konuldu. 

Yorumlar

Yorumlar
AKÇAKOCALI 3.03.2021 - 13:17:01
Tüm belediye başkanlarının öncesi ve sonrası en yakın akrabaları dahil mal varlıkları incelensin el koyulsun.Yemenici zamanında eczacı kalfası olanlar şimdi patron oldular nasıl geldi bu değirmenin suyu.Hiç bir çıkar tek taraflı olmaz.