Karacayı vurup parçalara ayıran 7 kişi suçüstü yakalandı  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top

Karacayı vurup parçalara ayıran 7 kişi suçüstü yakalandı

Karacayı vurup parçalara ayıran 7 kişi suçüstü yakalandı

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -1.03.2021
Karacayı vurup parçalara ayıran 7 kişi suçüstü yakalandı
- A +

Doğa Koruma ve Milli Parklar Düzce Şubesi ekipleri, karla kaplı ormanda tüfekle vurdukları karacayı parçalara ayıran 7 kişiyi suçüstü yakaladı. Şüphelilere toplam 22 bin 874 lira ceza uygulandı.

  Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri bugün sabah saatlerinde yaptıkları av koruma ve kontrol görevlileri devriye sırasında yoğun kar yağışı altında sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen avlanıldığını fark etti. Ekipler 5 kilometre boyunca izleri takip ederek, ormanlık alanda tüfekle vurdukları karacayı parçalara ayıran 7 kişiyi suçüstü yakaladı.

7 KİŞİYE CEZA KESİLDİ

7 kişiye belgesiz avlanmak, yasak günde avlanmak, koruma altındaki yaban hayvanını avlamak, takozsuz tüfekle avlanmaktan toplam 16 bin 800 TL idari para cezası ve 1 adet karaca için toplam 6 bin 74 TL tazminat bedeli uygulandı. Parçalara ayrılmış karaca etlerine ve 5 adet av tüfeğine ise el konuldu.

 

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Tezcan SOLMAZ

Yorumlar

Yorumlar
Bence az bile kesmişler ya bu insanoğlunu anlamak gerçekten çok zor yani o hayvanın etinin sana ne kazandıracak sonuçta bir canlının hayatına son vermek insana ne kazandıracak altı üstü Karaca bir kuzu kadar bile değil insanlar hevesleri uğruna ne canlar akıyor maalesef şimdi dedikleri ceza yanıyordur lar eminim keşke vurmasaydı bu kadar ceza yemeseydik yordular Almanca az bile yemişler