Düzce'de 37 bin kişi aşılandı...  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top

Düzce'de 37 bin kişi aşılandı...

Düzce'de 37 bin kişi aşılandı...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -26.02.2021
Düzce'de 37 bin kişi aşılandı...
- A +

ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA YOĞUN BİR AŞILAMA PROGRAMI VAR

 Düzce’de tüm Türkiye ile birlikte başlayan korona virüs aşılamaları ve normalleşmeyle ilgili çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor.

 Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, 1 Marttan itibaren başlayacak olan normalleşme çalışmalarının Düzce’de de devam ettiğini söyledi.

Düzce’de 37 bin vatandaşın aşılandığını belirten İl Sağlık Müdürü Yılmaz, “Tüm Türkiye’de 1 Mart tarihinden itibaren normalleşme çalışmaları devam ediyor.   Bakanlığımız da tüm illerde vaka sayılarını haftalık olarak Türkiye haritası üzerinden açıklıyor. Bizim de 10 binde 48.78 gibi bir rakama tekabül ediyor. Şuanda birçok ile göre iyi durumdayız, tabi ki daha iyi olabiliriz bu da bizim elimizde. Sağ olsun bu güne kadar vatandaşlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, kamu kurumlarımız sayın valimizin koordinasyonunda güzel bir çalışma yürütüldü” dedi.

Yılmaz, “Bu zamana kadar çok büyük bir sıkıntı yaşamadık inşallah bundan sonrada bir sıkıntı yaşamayız. Aşılamayla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Aşılmaya başladığımız günden bu güne kadar yaklaşık 37 bin vatandaşımıza aşılama yapıldı. Önümüzdeki süreçte okulların açılacağı ön görülerek öğretmenlerin ve diğer kurum çalışanlarının da aşılanması bu hafta veya önümüzdeki hafta itibariyle başlayacak. Mart ayı içerisinde yoğun bir aşılama programı yapacak. Virüsten korunmanın en önemli yolarından biri aşılama.  Vatandaşlarımıza aşılama çıktığı zaman sıralarını alarak aşı olmaya davet ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.