Üreticinin Elinden Düşük Fiyattan Fındık Almak İçin Algı Oluşturuluyor  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top

Üreticinin Elinden Düşük Fiyattan Fındık Almak İçin Algı Oluşturuluyor

Üreticinin Elinden Düşük Fiyattan Fındık Almak İçin Algı Oluşturuluyor

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -24.02.2021
Üreticinin Elinden Düşük Fiyattan Fındık Almak İçin Algı Oluşturuluyor
- A +

 Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Edip Sevinç’in yapmış olduğu açıklamaya eleştiri yaptı. Sevinç’in ‘kar fındığa iyi geldi, karanfilden rekolte belli olmaz, fındık 25 liraya sattırmayanlar kötülük yaptı ve dünyayı ihracatçılar iyi tanır’ şeklindeki sözlerine tepki göstererek Sevinç’in üreticinin elinden düşük fiyattan fındık almak için algı operasyonu yapmaya çalıştığını ifade etti.

Altınordu Ziraat Odası (AZO) Başkanı Atakan Akça, “Söylediği şeyler çok çelişiyor. İlk önce ‘karanfil sayımı yapılmaz düzgün bir sonuç vermez yarın ne olacağı belli olmaz’ diyor ama sonra ‘biz karanfil sayımına başladık fındık mahsulü iyi görünüyor’ diyor. Orada bir kere çelişmiş ‘burada yapılacak sayımların üreticiyle işi yoktur’ gibi bir şey söylemiş.

Tekelci Firmanın Talimatlarına Göre Konuşuyor

“Evet doğru üreticiyle işi yoktur. Kendi ticaretiniz için yapıyorsanız, kendi pozisyonunu almak için yapıyorsan kamuoyu ile paylaşmayacaksın. Cebinde duracak kendi hesabını kitabını ona göre yapacaksın. Şimdi üreticinin elinden fındığı ucuza almak için üreticiyi panikletmeyi amaçlıyorlar. Yok karanfilden şöyle çıktı gibi söylemleri piyasada konuşmayacaksınız. Madem düzgün ticaret yapıyorsanız, düzgün adamsanız böyle yapacaksanız. Ya da  bu memlekettin üreticisine hizmet ediyorsanız ki hiçbir zaman üreticinin yanında durmadınız. Hep tekelci firmanın talimatları doğrultusunda ne gerekiyorsa onu yaptınız. Kendi ufak menfaatleriniz için bu memleketin, bu ülkenin, bu üreticinin âli menfaatlerini yok saydınız” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.