FINDIK FİYATI YERİNDE DURMUYOR  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top

FINDIK FİYATI YERİNDE DURMUYOR

FINDIK FİYATI YERİNDE DURMUYOR

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -24.02.2021
FINDIK FİYATI YERİNDE DURMUYOR
- A +

 Düzce’de geçtiğimiz haftalarda 20 lira 50 kuruşa kadar gerileyen fındığın kilogram fiyatı 22 Şubat itibariyle 21 TL’den işlem görüyor.

8 Ağustos 2020 tarihinde başlayan fındık sezonunun ardından ürününü pazara indirmeyen vatandaşlar fiyatın artacağı günü bekliyor.

Sezon başında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Toprak Mahsulleri Ofisi üzerinden Giresun kalite kabuklu fındığın kilogram fiyatın 22 lira 50 kuruş, levant kalite fındığın ise 22 lira olarak alınacağını duyurmuştu. Serbest piyasada da uzun süre fındık bu fiyata yakın seyretmişti.

Ürününü henüz pazara indirmeyerek fiyat artışı bekleyen Düzceli üreticiler, geçtiğimiz haftalarda fındığın kilogram fiyatının 20 lira 50 kuruşa kadar gerilemesiyle hayal kırıklığı yaşamıştı

Düzce’de serbest piyasada 50 randıman kabuklu fındığın kilogram fiyatı Ocak ayı boyunca bu dolaylarda seyrederken üreticiyi umutlandıran bir haber geldi.

Artışa rağmen fındığını bekleten üreticinin beklentisini karşılamayan fiyatın önümüzdeki günlerde nasıl seyredeceği bilinmiyor.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.