Fındık Fiyatı 35 TL’ye Yükselecek!  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top

Fındık Fiyatı 35 TL’ye Yükselecek!

Fındık Fiyatı 35 TL’ye Yükselecek!

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -24.02.2021
Fındık Fiyatı 35 TL’ye Yükselecek!
- A +

 FINDIK KAÇ LİRA OLDU?

Gıda’dan sağlık ürünlerine birçok firmanın kullandığı fındık aynı zamanda büyük bir besin deposu olduğu için tüketiciler tarafından büyük bir iştahla yenilmekte.

Başta Karadeniz olmak üzere, Kocaeli ve Sakarya’da da üretilen fındık sayesinde birçok aile geçimini sağlıyor.

,Geçtiğimiz yıl 30 lira civarlarında satılan fındığın 2021 yılında fiyatının kaç lira olacağı ise merak ediliyor. Birçok ilde üretilen fındık 2021 yılında 30 lira üstünde fiyatlanması gerekirken 21-25 TL arasında fiyat belirliyor. Şehirden hatta ilçeden ilçeye değişen fındık fiyatları ise üreticilerin satmak istediği fiyatın oldukça altında seyrediyor. Fındık fiyatları ne zaman yükselecek araştıran üreticiler, en son Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin’ın yaptığı “manipülasyon” açıklamasına dikkat çekiyor.

“FINDIK FİYATLARI 35 LİRA CİVARI OLMALI”

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin yaptığı açıklamada geçen yıl fındığın 30 liraya satıldığını ve kurun şu an 35 lira civarında olması gerektiğini aktararak, il ve ilçe ziraat odalarının fındık fiyatları ile ilgili olarak sürekli manipülasyon konusunda üreticilere uyarılarda bulundu. Şahin açıklamasında, “Kabuklu fındık bugün 35 TL’ye geliyor. 2020 yılının haziran ayında kabuklu fındığı 30 liraya sattık, şuanda ise dolardaki kur farkından dolayı yaklaşık 35 lira civarında bir fiyata satılıyor. Şu anda 23-22 liraya kadar fındık fiyatlarının düşürülmesi demek manipülasyonun eseri olabilir” açıklamalarında bulunuldu.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.