Sarıyayla Baraj Gölünün Eşsiz Manzarası Havadan Görüntülendi  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
Sarıyayla Baraj Gölünün Eşsiz Manzarası Havadan Görüntülendi

Sarıyayla Baraj Gölünün Eşsiz Manzarası Havadan Görüntülendi

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -22.02.2021
Sarıyayla Baraj Gölünün Eşsiz Manzarası Havadan Görüntülendi
- A +

 

Kaplandede dağlarının eteklerindeki bulunan Sarıyayla Barajı havadan drone ile görüntülendi. İlçe merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunan baraj gölü ile karla kaplı dağ manzarası görsel şölen sundu.

Düzce Valiliği tarafından 2021 yılı turizm yılı olarak ilan edilmesinin ardından, Düzce'nin önemli turizm noktalarının da tanıtımı yapılmaya başlandı. Daha önce Kardüz Yaylası, Efteni Gölü, Güzeldere, Samandere ve Aydınpınar Şelalelerinin tanıtımı yapılırken, Düzce'nin Cumayeri ilçesinde bulunan Harmankaya içinde tanıtım filmi hazırlandı.

Son olarak Düzce’nin Akçakoca ilçesine 12 kilometre uzaklıkta bulunan Sarıyayla Barajı ve onu çevreleyen Kaplandede Dağları, Doğa Fotoğrafçısı Ahmet Bozdemir tarafından özel olarak görüntülendi.

En yüksek zirvesi bin 60 metreyi bulan Kaplandede Dağları’nda ağaçların karlı manzarası, izleyenleri mest etti.

  Kaplandede dağlarının karla kaplı manzarası ve dağın eteklerinden süzzülen Kırkharman deresi, Hasan deresi, Çorak dersi, Çilekliöz  ve Kolderenin beslediği Sarıyayla Barajı, son yıllarda yerli tursitlerin en fazla ziyaret ettiği bölgelerden biri olma özelliğini gösteriyor. 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.