Bakan Koca 1 Mart sonrası için normalleşme takvimini açıkladı...  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
Bakan Koca 1 Mart sonrası için normalleşme takvimini açıkladı...

Bakan Koca 1 Mart sonrası için normalleşme takvimini açıkladı...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -20.02.2021
Bakan Koca 1 Mart sonrası için normalleşme takvimini açıkladı...
- A +

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, normalleşme süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Koca, "Yerinde karar dönemi ile kademeli normalleşeceğiz" dedi.

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden kademeli normalleşme süreciyle ilgili olarak açıklama yaptı. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Normalleşme adımlarını titizlikle çalışıyoruz. Yerinde karar dönemi ile kademeli normalleşecegiz. 1 Mart itibariyle süreç belirlenen kriterler çerçevesinde dört risk seviyesinde Valilerimizin başkanlığındaki il hıfzıssıha kurullarımızla başlayacak." dedi. 

Bakan Koca geçtiğimiz hafta Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda, illerin vaka sayılarının nüfuslarına oranı doğrultusunda “düşük riskli“, “orta riskli“, “yüksek riskli” ve “çok yüksek riskli” olarak sınıflandırılacağı açıklamıştı. Buna göre;

- Yüz binde 10’un altında vaka görülen iller “düşük riskli“,
- Yüz binde 11-35 arası vaka olan iller “orta riskli“,
- Yüz binde 36-100 arası vakası bulunan iller “yüksek riskli“,
- Yüz binde 100’ün üstünde vaka seyri görülen iller ise “çok yüksek riskli” olarak belirlenecek.
Düşük riskli iller “mavi“, orta risk “sarı“, yüksek risk “turuncu“, çok yüksek risk “kırmızı” ile gösterilecek.

Her il kendi durumunu görerek tedbirleri değerlendirecek ve o ilde yaşayanların kısıtlamalar hakkında önceden bilgilendirilmesi sağlanacak.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.