Hak Aramak İçin Pedal Çeviriyor  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
Hak Aramak İçin Pedal Çeviriyor

Hak Aramak İçin Pedal Çeviriyor

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -23.01.2021
Hak Aramak İçin Pedal Çeviriyor
- A +

 İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İSPARK’ta ki işinde sosyal medyada yapmış olduğu paylaşım nedeni ile çıkartılan Birol Durmuş (50),CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na vermiş olduğu şeref ve namus sözünü hatırlatmak için, Ankara’ya bisikletle yapmış olduğu seyahatin üçüncü gününde Düzce’deydi.

 Sosyal medyada yapmış olduğu paylaşımlar nedeniyle, 2020 Haziran ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSPARK'taki işinden tazminat hakkı olmadan çıkartılan ve çıkartılmış olduğu madde nedeniyle işsizlik maaşı da alamayan Birol Durmuş(50), hak aramak amacıyla yaptığı birkaç eylem sonrası, hakkını pedal çevirerek aramakta buldu. CHP Genel Merkezi ile konu hakkında görüşmek isteyen ancak hiçbir sonuç alamayınca daha önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a yapmış olduğu adalet yürüyüşünü İstanbul'dan Ankara'ya pedal çevirerek yapmak istedi.

 “İnsanları baskı yaparak işten çıkarıyorlar”

Hak, hukuk ve adalet sloganıyla Ankara’ya doğru yola çıkan Durmuş, “Sosyal medya yüzünden 13 bin kişiyi işten çıkardılar. Tazminatsız ve işsizlik maaşı almadan çıkardılar işten. Bu insanları nedense baskı yaparak işten çıkarıyorlar. Kılıçdaroğlu seçimden önce ‘Benim kazandığım belediyelerde hiçbir işçi işten atılmayacak’ demişti. Kürsüye vura vura ben namus ve şeref sözü veriyorum dedi. Bende bu sözü hatırlatmak için şimdi Ankara’ya gidiyorum.

Hak, hukuk, adalet için ben yürüyorum. O adalet diye yürüdü Ankara’dan İstanbul’a. Ben ise İstanbul’dan Ankara’ya hak, hukuk, adalet diye gidiyorum. Kendisi çalışan emekçi insanları mağdur etti” ifadelerinde bulundu.

 “Sosyal medyada yaptığım paylaşımlar yüzünden işten atıldım”

Sosyal medyada yaptığı paylaşım nedeniyle işten çıkarıldığını iddia eden Durmuş, “İşten çıkarılma sebebi olarak bizlere sosyal medya paylaşımlarını gösterdiler. Facebook hesabımı açmışlar, gizli görüntü de var elimde. Bana gösterip bunu sen mi paylaştın dediler. Evet ben paylaştım dedim. Ondan sonra beni açığa aldılar. 4 gün sonra iş akdimi feshettiler. Bizi işverene hakaret olarak attılar. Buna karşılık işsizlik maaşı alamıyorsun, tazminat alamıyorsun” şeklinde konuştu.

 “13 bin işçi işsiz kaldı”

Siyasi görüşleri nedeniyle 13 bin kişinin işten çıkarıldığını ifade eden Birol Durmuş, “1,5 senede 13 bin arkadaşımız işsiz kaldı. Bende 13 bin kişi adına Ankara’ya gidiyorum. Ayrıca ben 13 bin kişi hariç başka insanları da işten çıkartmasınlar diye gidiyorum. Bu insanların içinde AK Partili olabilir, MHP’li, HDP’li olabilir. Bu insanları AK Parti paylaşımı yaptı diye veya başka bir partinin paylaşımını yaptı diye sen bizden değilsin diyerek işten çıkaramazlar.

13 bin kişi 1,5 seneye tazminatlarını alsa belediye bütçesinin beşte biri gider. Ekrem İmamoğlu hava atıyordu ya 580 bin liralık kredi aldım diye seviniyordu. Attıkları insanların arasında en az çalışan 10 senelik çalışanlar” dedi.

“Kılıçdaroğlu ile görüşmeye gidiyorum”

Son olarak Kılıçdaroğlu ile görüşmek üzere Ankara’ya doğru yola çıktığını söyleyen Durmuş, “Kılıçdaroğlu geçen gün basın açıklaması yaptı.  Orada da ‘CHP’nin kapısı herkese açık’ dedi. Bende gidiyorum şimdi. Ben geliyorum benimle görüş” şeklinde konuştu. 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.