DAMI ÇÖKEN AHIRDA 7 İNEK TELEF OLDU  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
DAMI ÇÖKEN AHIRDA 7 İNEK TELEF OLDU

DAMI ÇÖKEN AHIRDA 7 İNEK TELEF OLDU

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -21.01.2021
DAMI ÇÖKEN AHIRDA 7 İNEK TELEF OLDU
- A +

 Ereğli ilçesine bağlı Düzpelit köyünde yaklaşık 50 büyük baş hayvanın bulunduğu ahırın damı çöktü. Yaşanan olayda 7 büyük baş hayvanın telef olduğu öğrenildi.

Olay ilçeye bağlı Düzpelit köyünde  meydana geldi. Alınan bilgilere göre hayvancılık ile uğraşan Hasan Duman’a ait olan ve içerisinde yaklaşık 50 büyük baş hayvanın olduğu ahırın çatısı karın ağrılığına dayanamayarak çöktü. Yaşanan olayda 7 büyük baş hayvanın telef olduğu ve birçok büyük baş hayvanın da yaralandığı öğrenildi. Yolların kapalı olması sebebiyle veteriner de çağıramadıkları ifade edilirken, yaralı hayvanların da hayatını kaybedeceği endişesinin taşındığı kaydedildi.

Düzpelit köyü muhtarı Muhittin Karabulut sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında “Düzpelit Köyümüzde Hayvancılık ile uğraşan Ahmet DUMAN Komşumuzun, Yoğun kar nedeni ile saat 16:35 civarlarında Hayvan Ahırı çökmüştür. Bir kaç tane hayvanları telef olmuştur. Yollarımız kapalı olduğundan telef olan hayvanlarımızı yerinden kaldıramıyoruz. Sağlık acısından ileriki günlerde sorun yaşamaktan endişe duymaktayız. Bununla geçmiş olsun. Köyümüzde kar kalınlığı 1 .20 cm olduğundan havanında bugün güneşli olmasından yağan kar ağırlaşma nedeni ile başka kazalarda meydana gelebilir. Vatandaşlarımızın bu konuda dikkatli olmalarını önemle rica ederim. Köyümde Yollarımız kapalıdır. Elektrikler kesiktir. Elektrik nedeni ile şebeke suyumuz akmıyor. Haberleşmede sıkıntımız var. Bir an evvel bu mağduriyetimizin giderilmesini talep ediyorum”

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.