Ziraat Bankası tarlaları satışa çıkardı!  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
Ziraat Bankası tarlaları satışa çıkardı!

Ziraat Bankası tarlaları satışa çıkardı!

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -20.01.2021
Ziraat Bankası tarlaları satışa çıkardı!
- A +

 Çiftçiler kredi borçlarını ödeyemeyince bankalar da topraklara el koymaya başladı. Son olarak Ziraat Bankası elindeki 874 tarla, bağ ve bahçeyi satışa sundu.

 
   Ziraat Bankası internet sitesinden çok sayıda tarla, bağ ve bahçeyi satışa çıkardı.
 
   Tarım sektörü için zor geçen 2020 yılında çok sayıda çiftçi bankalardan aldığı kredileri ödeyemedi. Bankalar ise borç karşılığı topraklara el koydu. Bunun bir örneği de Ziraat Bankası tarafından yaşandı. Bankanın internet sitesinde ilana çıkan yüzlerce tarla bulunuyor.
 
1918 GAYRİMENKUL SATIŞTA
 
   Ziraat Bankası’nın bu şekilde sahip olduğu 1918 gayrimenkul dün itibariyle internet sitesinde satışta görünüyor. Bu gayrimenkullerin ise 874’ü tarla, bağ ve bahçeden oluşuyor.
 
   Bunlar ise çeşitli fiyat aralıklarında değişiyor. İlanlarda 1 milyon TL’nin üzerinde portakal bahçesi de, 15 bin TL’lik buğday tarlası da bulunuyor.
 
   Öte yandan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre tarım kesiminin bankalara kasım ayı itibariyle 128,8 milyar lira kredi borcu bulunuyor. Bu borcun 2019’un aynı ayında 108,3 milyar lira olduğu düşünülürse, çiftçilerin borcunda son 1 yıldaki artış yüzde 18,9 oranında gerçekleşti.
 
   (Karar)

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.