Cinayetin sır perdesi aralanıyor  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
Cinayetin sır perdesi aralanıyor

Cinayetin sır perdesi aralanıyor

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -16.01.2021
 Cinayetin sır perdesi aralanıyor
- A +

 Sakarya’da  3 gün önce bulunan ceset ile ilgili sır perdesi aralanıyor. Cesedin ayakta yapılan incelemeler sonucunda 6-7 aydır kayıp olduğu öğrenilen yabancı uyruklu bir vatandaşa ait olduğu tespit edildi.

NE OLMUŞTU?

Sakarya iline bağlı Serdivan İlçesine bağlı Yazlık Mahallesinde 3 gün önce gece saatlerinde Çark Deresi içerisinde bir çanta gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine giden polis ekipleri, içerisinde et ve kemik parçaları bulunan çantayı alarak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsünde bulunan Otopsi Merkezine götürmüş ve parçalar burada incelemeye alınmıştı. Dün aynı bölgede yapılan geniş çaplı aramada içerisinde kemik ve et parçaları bulunan başka bir çanta ile eşyaların bulunduğu bir poşet ve ayak bulunmuştu.

Haberlisin.com’un ulaştığı özel bilgilere göre; otopsi Merkezine getirilen üst gövdenin bir kısmı, 2 koldan farklı parçalar ve 2 bacaktan farklı parçalar ile ayak üzerinde yapılan ilk incelemede; cesedin 18 yaşından büyük bir erkeğe ait olduğu ve öldürüldükten sonra balta benzeri bir alet ile parçalarına ayrıldığı tespit edilmişti. Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin bölgede geniş çaplı arama çalışmalarının devam edeceği ancak etkili olan sağanak yağış nedeniyle arama çalışmalarına ara verildiği öğrenilmişti.

KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ

Edinilen bilgilere göre bulunan cesedin parmak izi için deformasyon olduğu için herhangi bir iz bulunmadığı ancak başka bir çantadan çıkan ayak parmaklarının birleşik ve perdeli olmasından şüphelenen ekiplerin yaptığı incelemede genetik benzerlik olduğu tespit edilmesi sebebiyle cesedin 6-7 aydır kayıp olan 35-40 yaşlarında yabancı uyruklu bir erkeğe ait olduğu öğrenildi.

ADRESTE İNCELEMELER YAPILACAK

Cinayete kurban gittiği belirtilen şahsın yaşadığı tahmin edilen adreste akşam saatlerinde incelemeler yapılacağı öğrenilirken, cinayeti işlediği tahmin edilen şüpheli şahısların kimlikleri yakalanana kadar açıklanmayacağı belirtildi.

KARDEŞLERDEN DNA ÖRNEĞİ ALINDI

Cinayete kurban giden yabancı uyruklu şahısın kimliğinin kesin olarak belirlenmesi için Sol el, sağ ayak ve bazı parçalardan alınan numuneler kayıp olan yabancı uyruklu şahısın kardeşlerinden alınan DNA örneği ile karşılaştırılacak. Alınan örnekler İstanbul’daki Adli Tıp Merkezine götürülecek.

 
Haber kaynağı

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.