Tezgahta hamsinin yerini buzhane palamudu ve mezgit aldı!  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
Tezgahta hamsinin yerini buzhane palamudu ve mezgit aldı!

Tezgahta hamsinin yerini buzhane palamudu ve mezgit aldı!

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -10.01.2021
Tezgahta hamsinin yerini buzhane palamudu ve mezgit aldı!
- A +

 Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Karadeniz’de avlanan hamsi balıklarında 10 günlük yasak getirmesi balık tezgahlarında hamsinin yerini mezgit ve palamutun  almasına neden oldu.

Tezgahlarda mezgitin kilogram fiyatı 20 lira olurken, sezonun son palamutları da boyut ve iriliğine göre tanesi 25-30 liradan alıcı buluyor.

Balıkçı İbrahim Coşkunarslan , "Hamsinin alternatifi olarak mezgit, palamut zargana, levrek tirsi var. Hamsi yasağının bitmesi sonrası hamsinin bollaşacağını düşünüyoruz. Şu anda palamut ve mezgit çok tercih ediliyor. Bakanlığın verdiği yasağa uymak durumundayız. Tezgâhlarımızda hemen hemen her çeşit balık türü var. Örneğin palamut balığı, sezonu bitmek üzere ama ağlarımıza takılmaya devam ediyor. Şu an palamudun tanesi boyutuna göre 25-30 liradan satılıyor. Sezon başında daha yükseğe çıktığı zamanlar olmuştu. Vatandaşların ilgisinden memnunuz" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.