Geçen sene 2.5 metre kar olan Kardüz yaylası kar yağışını bekliyor  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
Geçen sene 2.5 metre kar olan Kardüz yaylası kar yağışını bekliyor

Geçen sene 2.5 metre kar olan Kardüz yaylası kar yağışını bekliyor

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -9.01.2021
Geçen sene 2.5 metre kar olan Kardüz yaylası kar yağışını bekliyor
- A +

Kürsel ısınma Kardüz yaylasını da vurdu...Bin 830 rakımlı yayla adını aldığı kar yağışına hasret kaldı

 Gölyaka ilçesinde bulunan ve her yıl yaklaşık 2.5 metre kar ile kaplanmasına neden olan kardan adını alan Kardüz Yaylası, bu yıl yağış olmaması nedeniyle karsız kaldı. Bin 830 rakımlı yaylada beyaz gelinliğini giymeyi bekliyor.

 

Gölyaka ilçesinde bulunan il merkezine 48 kilometre uzaklıktaki Kardüz Yaylası, kar yağışını bekliyor. Bin 830 rakımlı yaylada, etkili olan kar yağışı ile birlikte geçtiğimiz yıllarda 2.5 metre kar kalınlığı oluşurken, bu yıl kar yağışının beklenenden az olması sebebiyle kar kalınlığı 2 santimetrede kaldı. Kış turizminin önemli noktalarından birisi olan Kardüz Yaylası, beyaz gelinliğini giyemezken, yürüyüş parkurları da vatandaşlar tarafından tercih ediliyor. 24 kilometrelik yürüyüş parkuru ile endemik bitki örtüsü ve yaban hayatı ile dikkat çeken parkurlar arasında gösteriliyor.
Adını aldığı kar yağışını bekleyen Kardüz yaylasının son hali ise havadan görüntülendi. Görüntülerde yaylanın güneş görmeyen bölgelerinde karın 2 santimetre kalınlığında olduğu görülürken, diğer bölgelerinde ise kar yağışını bekleyen toprak ve bitki örtüsü ile kaplı alanlar görünüyor. 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.