KARADENİZ’DE HAMSİ KATLİMI VAR!  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
KARADENİZ’DE HAMSİ KATLİMI VAR!

KARADENİZ’DE HAMSİ KATLİMI VAR!

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -6.01.2021
KARADENİZ’DE HAMSİ KATLİMI VAR!
- A +

 Akçakoca açıklarında dün gece avlanmaya çıkan gırgırlarının  yakaladığı tonlarca hamsinin yasal boy sınırı 9 santimin altında olduğu iddia edildi.

Akçakoca açıklarında yakalanan standart dışı avlanmaya isyan eden kimi  Akçakocalılar, bu katliama kim dur diyecek diye sitemde bulundu.

Dün gece tonlarca  hamsi ile Akçakoca Balıkçı barınağına geri dönen balıkçı gırgırlarının yakaladığı hamsilerin ince boy olduğu ve avlanmasının yasak olduğu iddia edildi. Sosyal medyadan isyanlarını dile getiren kimi Akçakocalılar,” Bu ince hamsilerin boşaltılmasına müsaade edilmemeli. Bütün limanların kapatılması gerek. Tam bir katliam var yazık yazık “ isyanında bulundular.

Karadeniz'de balık neslinin, yok olma tehlikesi ile karşı karşıya bulunduğunu dile getiren Akçakocalılar, "Karadeniz'de bir tek hamsi kaldı. Şimdi herkes onun peşinde. Hamsi de bu gidişle bitecek. Av kotasına kimse uymuyor. Göstermelik yapılan denetimler göz boyamadan öte geçmiyor,  Bilinçsiz avlanma ile deniz adeta yağmalanıyor, hamsi nesli tükeniyor “ yorumunda bulundular.

Yorumlar

Yorumlar
ads 6.01.2021 - 10:02:50
Allah belanızı versib aç gözlü köpekler! seneye aç kalın da geberin emi!!!