ABANOZ'DAN MHP VE AK PARTİ ELEŞTİRİSİ  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
ABANOZ'DAN MHP VE AK PARTİ ELEŞTİRİSİ

ABANOZ'DAN MHP VE AK PARTİ ELEŞTİRİSİ

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -5.01.2021
ABANOZ'DAN MHP VE AK PARTİ ELEŞTİRİSİ
- A +

 Akçakoca Belediye meclisinin 2021 yılının ilk  oturumunda CHP grubu tarafından Denetim Komisyonu üye sayısının 5’e çıkartılması teklifi Cumhur İttifakı’nın MHP ve Ak Parti üyelerinin ret yönünde oy vermesi nedeniyle kabul görmedi.

CHP Akçakoca  ilçe başkanı Tuğrul Abanoz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ”Neden Komisyon’da muhalefetin olmasını istemediniz” diyerek eleştirilerini paylaştı.

İşte Abanoz’un yaptığı açıklama…

”Bugün yapılan 2021 yılının ilk meclis oturumunda grubumuzun vermiş olduğu teklif “denetim komisyonunun 5 üyeye çıkarılması” teklifiydi.

3 MHP, 1 AKP VE 1 CHP’li üyeden oluşsun teklifimiz maalesef AKP”nin ve MHP’nin Red oyu vermesi ile kabul edilmedi. Dolayısıyla 2 MHP, 1 AKP üyelerinden oluşan haliyle devamı sonucuna bağlandı.

Efendiler!.. Neden bu komisyonda muhalefetin olmasını istemediniz?

İki ortak kafa kafaya verip kapalı kapılar ardında farklı işler mi planlıyorsunuz?

Sizlerin amacı ilçeyi yönetmek için çoğulcu akıldan doğru karar çıkarmak mı, yoksa halktan, yani bizlerden, olanı biteni saklamak mı?

Neden korkuyorsunuz?

Konuşulanlardan biride Katamaran’a 10 milyona alıcı çıktığı… 10 milyon mu? tamam hadi satın 10 milyona!

Hadi… Yahu siz milletin aklıyla dalgamı geçiyorsunuz?

Kim inanır sizin bu yalanlarınıza?

Abitaş’ın sermayesini iki katına çıkardınız, gerekçe;

Aylardır maaş alamayan işçilerin maaşını ödeyebilmek. Buna AKP’li meclis üyelerini de ikna etmişler, onlar da onay vermiş. Takipteyiz, ödeyin işçilerin maaşlarını..

Abitaş’ı batırdınız, batan gemiyi de istifa ederek birer birer terk ediyorlar. Abitaş iflas!

Sn. Yüksel Yılmaz bir önceki meclis oturumunda, atık parsellerin satışı ile ilgili “İlçe başkanlarına ve meclis üyelerine bilgi verilmesi” hakkında çalışma yapılacağını söylemişti. Bugün de İlçe başkanlarına bilgi verildiğini beyan etmiş. Bu iddiasını da ispatlamasını bekliyoruz ki hiç bir parti ilçe başkanı hiç bir konu hakkında bilgilendirilmemiştir, bunun da böyle bilinmesini isteriz.

Aslında bugünkü meclis oturumunun en yararlı maddesi ‘parla’nın işletmecisi olan sevgili Rıza Çakar’ın talebinin” oy birliği ile kabul edilmesi.

Sonuç…

Senenin son rakamı değişmiş ama kafalar yine aynı kalmış. Saygılar.”

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.