Çay ocağına incir ağacı dikip koronavirüs için şiir yazdı  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
Çay ocağına incir ağacı dikip koronavirüs için şiir yazdı

Çay ocağına incir ağacı dikip koronavirüs için şiir yazdı

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -20.12.2020
Çay ocağına incir ağacı dikip koronavirüs için şiir yazdı
- A +

 Düzce'de, Kalıcı Konutlarda kahvehane işleten ve koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında Mart ayından bu yana kahvehanesini açamayan Eşref Toraman (56) çay ocağına simgesel olarak incir ağacı dikip koronavirüs için şiir yazınca sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Türkiye’de ilk olarak Mart ayında görülen koronavirüs salgının artmaya başlamasıyla birlikte bazı tedbirler alındı ve tedbirler kapsamında vatandaşların yoğun olarak bulunduğu kahvehanelerin faaliyetleri durdurulmuştu. Mart ayından bu yana düzgün iş yapamayan bir çok kahvehane işletmecisi kapısına kilit vurdu ve koronavirüs salgınının geçmesini beklemeye başladı.

Düzce’de de Kalıcı Konutlar bölgesinde kahvehane işleten Eşref Toraman, duruma tepki göstermek amacıyla çay ocağına simgesel olarak incir ağacı dikerek “Koronavirüs ocağımıza incir ağacı dikti” mesajı verdi. Toraman koronavirüsün bir an önce bitmesi içinde bir şiir yazdı.

Koronavirüs döneminde zorluk yaşadıklarını dile getiren Toraman “10 senedir kahvehane işletiyorum. Ama korona geldi geleli Mart ayından beri kapalıyız. İşlerimiz hakikaten kötüye gitmeye başladı. Hükümetimizin aldığı tedbirleri destekliyoruz. Ama bizim durumumuzda sıkıntılı. Eskiden eşimiz, dostumuz geliyordu. Çay satıyorduk, sohbet ediyorduk. En azından çarkımız dönüyordu. Ama şu an oldukça sıkıntıdayız. Bir an önce koronavirüs hastalığının gitmesini bekliyoruz. İncir ağacı ocağımıza incir ağacı dikildiğinin simgesidir. Bunu sosyal medyada paylaştım. Büyük beğeni aldı. Onun üzerine simge olarak duruyor” dedi.

Koronavirüs ile ilgili birde şiir yazan Toraman şiirini okuyarak “Birde koronavirüsle ilgili şiir yazdım. Oy korona korona, incir ağacı diktin ocağıma. Bir an önce git de neşe gelsin hayatımıza. Dostlar kahvemize gelmez oldu. Kartlarımız borçla doldu. Korona geldi geleli, yüzümüz gülme oldu” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Amcanın tezgah pek hijyenikmiş
isimsiz 20.12.2020 - 15:49:34
ne pis bir yer burada çay mı içilir
isimsiz 20.12.2020 - 15:49:34
ne pis bir yer burada çay mı içilir