Akçakoca ilçesinde 20 ton hamsiye el konuldu  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
Akçakoca ilçesinde 20 ton hamsiye el konuldu

Akçakoca ilçesinde 20 ton hamsiye el konuldu

 - 5 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -18.12.2020
Akçakoca ilçesinde  20 ton hamsiye el konuldu
- A +

Akçakoca ilçesinde, yasal boy sınırının altında olduğu tespit edilen 20 ton hamsiye el konuldu. Kaptanın da aralarında bulunduğu 6 tekne personeline, 30 bin lira cezai işlem uygulandı.

Sahil Güvenlik ekipleri, sorumluluk sahası içerisinde denetime çıktı. Akçakoca  Balıkçı barınağında  hamsi avından dönen tekneler denetlendi.

Akçakoca İlçe Tarım Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol ekibi ile yapılan denetimde, boyu yasal sınırın altında olduğu tespit edilen 20 ton hamsiye el konularak yem fabrikasına gönderildi. Su Ürünleri Kanunu kapsamında tekne kaptanı ve 5 tekne personeline toplam 30 bin lira idari para cezası uygulandı.

Yorumlar

Yorumlar
Bundan bir hafta öncesine kadar onlarca Kamyon limana yaklaşıp teknelerden tonlarca solucan gibi balıkları kamyonlara harç yükler gibi yüklüyorlardı. Halk arasında da konuşulduğunu göre balığı da vakumlama yöntemi ile avladıkları konuşuluyor. Duyduğum kadarıyla da yem fabrikalarına veriyorlarmış yani nereye gittiği belli değil, bize de solucan kadar balıkları en az 20 TL den yediriyorlar. Bu kadar bol balık var da neden biz vatandaşa üç beş liraya yiyeceğimiz balıkları yüksek fiyata yediriyorlar. Böyle avlanma olduğu müddetçe balık da bulamayacağı. Gelecek nesillere bu durumu nasıl anlatacağız Allah Aşkına yok mu bunlara dur diyecek memleketini seven idareciler. Adamlar milyonları haksız ve acımasızca kazansın Otuz bin TL ceza ile savuştur El insaf yahu, yazık günahtır
İnce baligi tutmak yasak. Tezgaha koyup satmak serbest. Hic kimse balik matrabazlarinin tezgahini denetleyemez.. Gariban balikciya yazarlar cezayi.
40 TL ye hamsi satıyorlar. Beter olsunlar aç kalsinlar satamasinlar inşallah. Marmara hamsisi 40 TL olur mu millet nasıl yedirsin çoluk çocuğuna tam üçkağıtçı bunlar şebeke gibiler. Sizin kestiğiniz her ceza sahaya yansır. Sahayı da denetleyin fiyat politikası oturtun lütfen
Günah, günah... Kıbrıs’a gönderiyorlar, Türkiye’de satamadıkları balıkları. 4 cm, 5 cm hamsi tezgahlarda 40 lira. Denetim yok, ilgilenen yok.
Iyi olmuş daha yüksek cezalar kesilsin az bile sattiklarınin yanında.bize de pazarda önlere büyük boy hamsi dizip arkadan yavru küçücük hamsileri yutturdular.sebeke bunlar. Ellerinden alınsın tekneleri ,terbiyesiz üçkagitçılar. Çok sinirliyiz hem devletten hemde allahimdan bulsunlar.