Akçakoca'da 15 Ton Hamsiye El Konuldu...  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
Akçakoca'da 15 Ton Hamsiye El Konuldu...

Akçakoca'da 15 Ton Hamsiye El Konuldu...

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -10.12.2020
Akçakoca'da 15 Ton Hamsiye El Konuldu...
- A +

 Haberler İşe Yaradı, Akçakoca ilçesinde belirlenen limitlerin altında avlandığı tespit edilen 15ton hamsiye el konuldu.

Bir süredir,  Akçakoca açıklarında boy limitleri yasaların elverdiği boyutun altında avladığına dair çıkan haberler üzerine harekete geçen, Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Akçakoca İlçe Tarım Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol Ekipleri 15 ton hamsiye el koydu.

Akçakoca İlçe Tarım Müdürlüğünden Yapılan Açıklamada:

“ İlçe müdürlüğümüz Su Ürünleri Kontrol Ekipleri ve SAGET 31 Bot komutanlığı ile müşterek gerçekleştirilen denetimlerde Akçakoca Balıkçı Barınağında 1380 sayılı Su Ürünleri Kanuna göre hamsi avcılığına yönelik yapılan denetimler neticesinde yasal boy limitleri altında 15 ton hamsi balığına el konulmuştur. Denizlerimizde sürdürülebilirliği sağlanması için denetim faaliyetlerimiz 7/24 devam edecektir “denildi.

Bildiği gibi geçtiğimiz haftalarda, Hamsi unu ve Hamsi yağı yapmak için Akçakoca açıklarında yasal boyutun altına binlerce ton hamsi avlanarak yurdun çeşitli bölgelerinde bulunan fabrikalara gönderilmişti.

Yorumlar

Yorumlar
Tamer Çetinbaş 10.12.2020 - 19:04:30
Ölmüş balıkların nesine el koyuldu ki...O 15 ton balık yakalanmadan denizin üzerinde denetim yapmak. Cezaların caydırıcılığı olması gerek,alaska,norveç ve kanada ülkelerine olduğu gibi...
el koymak yetmez o tekneyi 1 ay denizden men edecen ve en ağır cezayı verecen yoksa bu işler düzelmez