Düzce ve ilçelere özel sokağa çıkma yasağı gündemde  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
Düzce ve ilçelere özel sokağa çıkma yasağı gündemde

Düzce ve ilçelere özel sokağa çıkma yasağı gündemde

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -25.11.2020
Düzce ve ilçelere özel sokağa çıkma yasağı gündemde
- A +

Düzce Atatürk Devlet hastanesi ile Düzce Üniversitesi  Tıp Fakültesi pandenmi yoğun bakım servislerinde artan ağır hasta sayısının 270’lere ulaşması üzerine harekete geçen yetkililer, Akçakoca başta olmak üzere Düzce’nin bütün ilçelerinde lokal sokağa çıkma yasağı uygulana bileceği gündeme geldi.

Düzce’de son dönemde artış gösteren koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı gündeme geldi. İçişleri Bakanlığı ile koordineli bir çalışma yürüten Sağlık Bakanlığı’nın bu yönde çalışma yaptığı öğrenildi.

Düzce’de son dönemde artış gösteren koronavirüs salgını nedeniyle hem acil sağlık ekipleri hemde hastanelerde adeta nefes alınamaz hale geldi. Ambulanslar art arda koronavirüs vakalarına giderken, hastanelerde yatak dışında sedyelerde dahi yer kalmadı.

Yaşanan vaka artışıyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı Düzce’yi izlemeye aldı. Kontrolden çıkan salgın nedeniyle kritik iller arasına alınması planlanan Düzce ve ilçeler  için sokağa çıkma yasağı getirilmesi de gündeme geldi. Sağlık Bakanlığı’nın bu yönde çalışma yaptığı öğrenildi.

Yorumlar

Yorumlar