Back To Top
BAŞKANLAR OSB İÇİN ANKARA’YA ÇIKARMA YAPACAK!

BAŞKANLAR OSB İÇİN ANKARA’YA ÇIKARMA YAPACAK!

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -17.10.2020
 BAŞKANLAR OSB İÇİN ANKARA’YA ÇIKARMA YAPACAK!
- A +

2017 yılında kuruluş çalışmalarını tamamlamasının ardından  tabelasını asan ancak, bugüne kadar tabela OSB olmaktan öte gidemeyen Akçakoca Demir Çelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için Ankara’ya çıkarma yapılacağı öğrenildi.

Uzun süredir Ankara bürokratik labirentlerinde kaybolan Akçakoca OSB için Cumhur İttifakı’nın  il başkanları olan AK Parti İl başkanı Mustafa Keskin ile MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu başkanlığında oluşturulacak bir heyet ile, Ankara’ya gidileceği öğrenildi.

Düzce Valisi Cevdet Atay’ın başkanlığında Cuma günü Akçakoca’da bir araya gelen OSB heyeti, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü bürokrasine takılan dosya için Ankara’ya çıkarma yapılmasına karar verildi.

Yapılan görüşmelerin neticesinde, Cumhur İttifakı’nın  il başkanları AK Parti İl başkanı Mustafa Keskin, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Akçakoca TSO Başkanı Mehmet Pazvant başkanlığında oluşturulacak heyet ile, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü bürokrasine takılan  Akçakoca Demir Çelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için girişim başlatılacak.

Yapılacak girişim sonrası, Bakanlık bürokrasine takılan 880 dönüm OSB arazisi için gerekli izinler yeniden alınarak yatırım yapmak hazır olduğu iddia edilen fabrikaların açılması beklenecek.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.