Back To Top
İzinli 64 Bin mahkum bir daha geri dönmeyecek...

İzinli 64 Bin mahkum bir daha geri dönmeyecek...

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -16.10.2020
İzinli 64 Bin mahkum bir daha geri dönmeyecek...
- A +

 İnfaz yasası ile izinli sayılan ve süreleri 3 kez uzatılan 64 bin mahkum için yeni bir yasa tasarısı hazırlanıyor. 30 Kasım’da dolacak süre öncesinde çıkarılacak yasa ile izinli sayılan 64 Bin mahkum bir daha geri dönmeyecek

 15 Nisan’da Resmi Gazete’de yayınlanarak yürülüğe giren infaz yasasına bir madde eklenerek açık ceza infaz kurumlarında bulunanlar ile kapalı ceza infaz kurumunda bulunupta açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan yaklaşık 64 Bin hükümlülerin 2 ay süreyle, 31 Mayıs’a kadar izinli sayılmasına karar verilmişti.

Pandemi nedeniyle bu süre Sağlık Bakanlığı’nın da önerisiyle Adalet Bakanlığı tarafından 2 ayı geçmemek üzere 3 kez uzatılmasına karar verildi. Bunun üzerine ilk uzatma 30 Temmuz’da bitti. İkinci uzatma 30 Eylül’de tamamlandı. Adalet Bakanlığı üçüncü uzatmayı da yaptı ve bu süre 30 Kasım’da doluyor.

Bir kez daha uzatma hakkı bulunmadığı için şimdi yeni bir düzenleme yapılıp 64 Bin hükümlünün yeniden cezaevine gitmemesi için çalışma yapılıyor ve bu çalışma 30 Kasım’a kadar bitirilecek.

Yorumlar

Yorumlar
Salsinlar iti köpeği disari...suc isleyen sucunun bedelini ödemesin tabi!!! Ayni suclari islemeye devam etsinler...yazikkkk