Back To Top
SADECE 2 FABRİKADA 97 VAKA!

SADECE 2 FABRİKADA 97 VAKA!

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -16.10.2020
SADECE 2 FABRİKADA 97 VAKA!
- A +

 Korona virüs ile mücadele kapsamında vaka sıralamaları ile üst üste başarılı şehirler arasında seçilen Düzce’de son 1 haftadır fabrikalarda çıkan vakalar nedeni ile sayılarda hızla yükselme başladı.

Düzce’de üretim yapan 2 Fabrikada vaka sayısı 97’lere kadar çıktı. Fabrikalar tedbir amaçlı kapatıldı.

Düzce’de korona virüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler bir bir uygulamaya koyulurken, geçtiğimiz aylarda en başarılı iller arasına Düzce girmişti. Bu başarının ardında Düzce Sağlık İl Müdürlüğü ile, ilçe müdürlüklerine bağlı  filyasyon ekiplerinin titiz çalışmasının önemi büyük.

Ancak, son 1 hafta içerisinde 2 fabrikada vaka sayıları ciddi oranda artış göstermesi, sağlık ekiplerinin gösterdiği çabanın tek başına yeterli olmadığını ve fabrika yönetimlerinin işi ciddiye almadıklarını ve sadece kar hırsı ile sağlığının önüne çıktığını gösterdi.

Kaynaşlı D-100 karayolu üzerinde lastik üretimi yapan bir fabrikada geçtiğimiz günlerde çıkan vakanın ardından fabrika yönetimi tarafından tedbiren üretime ara verildi. Fabrika yönetimi tarafından fabrikanın tüm çalışanlarına testler uygulandı. Fakat vaka sayılarında artış devam etti. Kaynaşlı – Düzce yolu üzerinde bulunan ve Türkiye’nin en büyük çelik  boru üretimi  fabrikası olan Erciyas Boru’da  gözle görülür artış olunca fabrika yönetimi üretime ara vermek zorunda kaldı.

Her iki fabrikada çalışan ve temaslısı olduğu gözlemlenen 97 kişide virüs tespit edildi. Korona virüse yakalanan kişilerden semptomu olanlar hastanelerde tedavi altına alınırken, diğer kişiler ise evlerine gönderildi. Bu kişilerin aileleri ve temaslısı olan yüzlerce kişide karantinaya alındı.

Konunun uzmanları, toplu üretim yapılan iş yerlerinin daha sık denetlenmesini ve işçi sağlığını hiçe sayan işletmelere ağır cezalar getirilmesini istedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.