TÜRK HALKI OLARAK AZERBAYCANLI KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
TÜRK HALKI OLARAK AZERBAYCANLI KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

TÜRK HALKI OLARAK AZERBAYCANLI KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -15.10.2020
TÜRK HALKI OLARAK AZERBAYCANLI KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ
- A +

  Bünyesinde çeşitli oda, sendika ve dernekleri barındıran Düzce Sivil toplum Örgütleri Platformu, bugün "Azerbaycanlı gardaşlarımızın haklı davalarında yanındayız" sloganıyla araç konvoyu oluşturulup şehir turu attı.

 Ermenistan'ın işgal atında tuttuğu Azerbaycan'a ait Dağlık Karabağ bölgesi yönelik saldırılarına ve işgaline tepki gösteren vatandaşlar, Düzce’de araç konvoyu düzenledi. Düzce Belediyesi Kültür Merkezi önünden başlayan konvoy,  Aziziye mahallesinde son buldu. Şehir merkezinden geçilen konvoyda Düzce halkı destek verirken Azerbaycan ve Türk bayrakları açıldı


Dernekler tarafından yapılan ortak basın açıklamasında, Azerbaycan'a yönelik saldırgan tutumunu ve Azerbaycan topraklarını işgalini yıllardır sürdüren Ermenistan'ın yeniden sivillere yönelik saldırılara başladığı belirtildi.


Düzce Sivil toplum Örgütleri Platformu adına ortak açıklamayı İHH Düzce Temsilcisi Ecz. Osman Altundal yaptı. Altundan açıklamasında  şu ifadelere yer verdi:


“Yıllardır Ermenistan’ın saldırganlığı karşısında gerekli ve yeterli tepkiyi ortaya koyamayan uluslararası toplum, çifte standardını bir kez daha gösteriyor. Yaklaşık 30 yıldır ihmalkar tutumunu sürdüren Minsk üçlüsünde çözüm odaklı davranmaktan maalesef çok uzakta. 
Ermenistan, hukuk tanımazlığını daha da artırarak, tüm uluslararası teamülleri hiçe sayan saldırılarına sivil yerleşim yerlerini vurarak devam ediyor. Bizler dünyanın sessiz kaldığı Ermenistan'ın bu haksız ve hukuksuz saldırıları karşısında Azerbaycanlı kardeşlerimize destek olmaya devam edeceğiz.
 Ermenistan uyuşmaz tavrı ve anlaşmadan uzak talepleriyle bir sonuca ve çözüme ulaşılmasını bugüne kadar engelledi. Azerbaycanlı kardeşlerimiz ise sorunun çözümüne her zaman yapıcı yaklaştı fakat zarar gören taraf hep onlar oldu” denildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.