Back To Top
O CADDEYE AZİZ YILDIRIM'IN ADI VERİLDİ

O CADDEYE AZİZ YILDIRIM'IN ADI VERİLDİ

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -10.10.2020
O CADDEYE AZİZ YILDIRIM'IN ADI VERİLDİ
- A +

  Bir süredir kamuoyunda konuşulan Fenerbahçe’nin efsane Başkanı Aziz Yıldırım’ın ismi Düzce’de bir caddeye verildi. Buna göre, Şıralık mahallesinde Düzcespor tesislerine giden 5615. Nolu caddenin adı ‘Aziz Yıldırım Caddesi’ oldu. Karar meclisin ekim ayı ikinci birleşiminde oy birliği ile alındı.

 BAŞKAN ÖZLÜ TASVİP ETMİŞTİ

Aziz Yıldırım'ın isminin Düzce'de bir caddeye verilmesi çağrısı üzerine Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Açıklama yaparak, “Aziz Yıldırım’ın ismi Düzce’ ye şeref verir” diyerek konuyu ilk Meclis toplantısında Meclis’e sunacağını belirtmişti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü,”Aziz Yıldırım çok değerli bir spor adamıdır. Düzce’ye de çok önemli hizmetleri olmuştur. Onun adını bir caddeye, parka veya Düzce’de annesinin yaşadığı sokağa vermek benim başından beri gönlümde. Aziz Yıldırım ismi Düzce’ye şeref verir. En uygun yeri seçme konusunda arkadaşlara talimat vermiştim,  zaten bir çalışma yapıyorlar. Bu çalışmayı bitirip ilk Meclis toplantısında gündemimiz olacak” dedi.

AZİZ YILDIRIM’IN ANNESİNİN ADI PARKA VERİLDİ

Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım’ın annesi Servet Yalçın Boz’un ismi Uzunmustafa mahallesinde bulunan parka verildi. Karar Belediye Meclisinin Temmuz ayı oturumunda alındı.

Uzunmustafa mahallesinde 825’inci sokak, eski İŞKUR binasının bulunduğu alandaki parkın adı Servet Yalçın Boz oldu. Karar belediye meclisinde oy birliği ile alındı. Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün mahalle gezileri sırasında Uzunmustafa mahallesi muhtarı Halit Özdemir, Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım’ın annesinin adının, yaşadığı evin karşısındaki parka isim verilmesini önerdi. Muhtarın bu önerisi olumlu bulundu ve öneri meclise geldi. Önceki akşam toplanan Belediye Meclisi, gündemde bulunan konuyu değerlendirdi ve Servet Yalçın Boz’un yaşadığı evin karşısında bulunan parka adını verdi.

AZİZ YILDIRIM KİMDİR?

2 Kasım 1952, Ergani doğumlu Türk iş adamı, inşaat mühendisi ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nün başkanıdır.

İlkokul ve lise eğitimini Düzce'de yapmıştır. Düzce'de amatör futbol (Hamidiyespor Kulübünde) oynamıştır. Daha sonra Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi'nden (şimdiki adıyla Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi) inşaat mühendisi olarak mezun olmuştur. NATO Altyapı ihalelerine de katılan Maktaş Mühendislik firmasının sahibidir. Düzcespor Kulübünde fahri başkanlık yapmıştır.

1990-1992 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yönetimde görev aldı. 1991-1992 sezonunda futbol şube sorumlusu oldu. 15 Şubat 1998'de yapılan kongrede rakibi Vefa Küçük'ten bir oy fazla alarak başkan seçildi. 1998 yılından 2018 yılına kadar 20 yıl kesintisiz olarak Fenerbahçe Başkan olarak görev yaptı.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.