BÖLGENİN TURİZM POTANSİYELİ ÇOK YÜKSEK  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
BÖLGENİN TURİZM POTANSİYELİ ÇOK YÜKSEK

BÖLGENİN TURİZM POTANSİYELİ ÇOK YÜKSEK

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -26.09.2020
BÖLGENİN TURİZM POTANSİYELİ ÇOK YÜKSEK
- A +

 Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan Bakanlığına bağlı turizm yatırımları ve gelişmeleri incelemek üzere Düzce’ye geldi. Bakan Yardımcısı Alpaslan Düzce ziyaretinde önce Vali Cevdet Atay ile makamında görüştü. Bakan yardımcısı ve heyeti ikinci ziyareti Düzce Belediyesine yaptı. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bölgedeki turizm yatırımları konusunda Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’a bilgi verdi.

 Bakanlık heyeti ziyaretlerin sonrası Düzce belediyesi ve Üniversite iş birliği ile Konulap’de kırk basamaklar alanında başlatılan kazı çalışma alanına gittiler. Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’a Düzce Valisi Cevdet Atay, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü,Ak parti il başkanı Mustafa Keskin, TSO Başkanı Tuncay Şahin ve belediye üst düzey yöneticileri katıldı.

Bakan ve heyeti burada yapılan çalışmalar konusunda yetkililerden bilgi aldı. Kazı çalışmaları koordinatörü Düzce Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Emre Okan, yapılan çalışmalar konusunda Bakanlık heyetine bilgiler verdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan burada yaptığı konuşmada Düzce’nin turizm değerleri açısından önemli bir şehir olduğunu belirtti ve şu görüşlere yer verdi:

“ Düzce ilimiz Kültür ve Turizm açısından son derece potansiyeli yüksek bir ilimiz. Biz de bakanlık olarak bu potansiyeli daha üst seviyelere çıkartıp turizm ürünleri ve kültürel çalışmaların olgunlaşması için çalışmalar yapıyoruz. Bu anlamda çalışmalarımız yürütüyoruz. Çok değerli Belediye Başkanımız, Bakanımızın da geçen yıl yaptığı talebiyle, 2013 yılında müzemiz tarafından yapılan kazı bizim 12 aylık destek paketi dediğimiz Türkiye’deki önemli kazıları özel bir program çerçevesinde, tarih kurumuyla beraber desteklediğimiz kazılar içerisine almıştık. Sağ olsun kendileri de çok büyük destek vererek başta burada çalışan 100  belediye personelini buraya tahsis etti. Kazıdan bu arkadaşlardan burada çok faydalandık. Bu değerli kazıyı, Konuralp kazısını Türkiye’nin önemli bir kültürel kazısı olarak ortaya çıkarıp çok sayıda insanımızın ziyaret etmesini için bir cazibe merkezi oluşturmak için çalışıyoruz. Bu vesileyle geldik hocamızla burada incelemede bulunuyoruz.     Birkaç yıl içinde, belki 2023’e kadar kazı ve restorasyon kısımlarını tamamlayarak kemale ermiş bir şekilde insanların ziyaretine açmış olacağız. Belediyemizle ve Düzce halkımızla beraber bu çalışmaları yapıp Düzce’ye bu eseri kazandıracağız inşallah. Buradaki ziyaretimizin ardından Düzce’mizin turizm potansiyeli yüksek alanlarda inceleme yapıp döndüğümüzde çalışmaları yaparak Düzce’nin turizm açısından bir cazibe merkezi olması için neler yapacağımızı programlayacağız”

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.