Back To Top
Herkes çaresiz! İlçenin yüzde 90’nını kapladı…

Herkes çaresiz! İlçenin yüzde 90’nını kapladı…

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -22.09.2020
 Herkes çaresiz! İlçenin yüzde 90’nını kapladı…
- A +

Akçakoca'da, fındık bahçeleri başta olmak üzere birçok meyve  ve bitki türüne verdiği zararla verim kayıplarına sebep olan "Amerikan beyaz kelebeği" sorununa çiftçiler çözüm bekliyor.

Ulusal Fındık Konseyi üyesi Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Levent Şahin Başaran,  sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında; "Değerleri Üreticilerimiz ilçemizde Amerikan Beyaz Kelebeği zararı yoğun bir şekilde gözlemlenmektedir. Zararlı ile ivedi şekilde mücadele edilmelidir. Detaylı bilgi için odamıza bekleriz" dedi.

Amerikan beyaz kelebeği saldırısında ikinci dalganın başladığını belirten Başaran, topyekûn mücadele etmenin zorunluluğuna dikkat çekti.

Ziraat odamızın, Tarım İl Müdürlüğü ile birlikte yapmış olduğu Amerikan beyaz kelebeği ile ilgili örnek bir çalışma var. ilçemizde Amerikan Beyaz Kelebeği zararı yoğun bir şekilde gözlemlenmektedir. Bununla ilgili üreticilerimizin dikkatli olmalarını ve gerekli müdahaleyi yapmalarını bekliyoruz. Detaylı bilgi için odamıza bekleriz" ifadelerinde bulundu.

Yorumlar

Yorumlar
Addis 25.09.2020 - 08:25:27
ATT: akcakocatv.com / Akakoca Haberleri Akakoca Gazete Turizm D
Cavit 22.09.2020 - 13:50:27
Kuş Gribi dediler Kümes hayvanlarını yok ettiler, Tarım ilacı verimliliği artırı dediler kuşlar gelmez oldu, Kirpi pis hayvan dediler ,"Sadece yılan da değil, kurbağa, balık, böcek zehirlerine karşı da dayanıklı olan " kirpileri yok ettiler sonuç; - Tarlaları fareler, Yılanlar, Akrepler, Tırtıllar bastı. Lütfen tarlanızda Kirpi besleyin, Kuşlar için yem , su bırakın, Evlerinizin önünde kedi, köpek olsun, Tavuk, Hindi, Ördek besleyin. Ne kandinizi zehirleyin ne de hayatı kendinize zehir edin.
Vatandaşı ayağına çağıracağına köy köy gezip bilgi ve ilaç dağıt