Back To Top
DÜĞÜN SAHİBİNE CEZA KESİLDİ...

DÜĞÜN SAHİBİNE CEZA KESİLDİ...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -15.09.2020
DÜĞÜN SAHİBİNE CEZA KESİLDİ...
- A +

 Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Korubaşı mahallesinde yasak olmasına rağmen yapılan düğün kameraları yansıdı. Düğünde ortaya çıkan görüntü sosyal medya da tepkilere neden oldu. Düğün sahibine 3 bin 190 lira para cezası kesilirken, aynı zamanda da Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

Vaka sayısının 450’yi geçtiği, günde 15-20 vakanın görüldüğü son 15 günde 6, sürecin başından bu yana 10 kişinin hayatını kaybettiği Ereğli’de dün gece bir mahallede yapılan düğün etkinliği bu kadarına da pes dedirtti.

Kalabalık ortamın içerisinde düğüne katılanların göbek attığı görüntüleri sosyal medyada gören vatandaşlar duruma tepki gösterdi. İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlara rağmen yapılan düğün etkinliğinde maskesiz ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı dikkatlerden kaçmadı.
Vatandaşlar kurallara uymayan davetlileri ‘Korona yayar’ olarak nitelendirdiler.

Diğer yandan söz konusu düğün ile ilgili olarak gerekli tutanakların hazırlandığı ve düğün sahibine idari yaptırım olarak 3 bin 190 lira ceza kesilirken, düğün sahipleri hakkında da Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.