Back To Top

Çevre gününde yaşlı kadının yaptığına bakın

Çevre gününde yaşlı kadının yaptığına bakın

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -05.06.2013
Çevre gününde yaşlı kadının yaptığına bakın
- A +

Akçakoca Çınar Caddesinde yaşayan 80 yaşındaki A.Oktay ,eline testereyi aldı ve, deniz manzarasını kapatıyor gerekçesi ile kaldırıma dikilen çınar fidanını kesmeye kalktı.

 Yaşlı kadın bir belediye çalışanı tarafından fark edilince fidanı kesmesi önlendi, bir daha aynı girişim de bulunması halinde ceza kesileceği uyarısında bulunuldu.

 

 Türkiye Gezi parkında ağaçlar için ayağa kalkarkan, Akçakoca'da 80 yaşındaki bir kadın, deniz manzarasını engelleyeceği görüşüyle pansiyonunun önüne dikilen ağaç fidanlarını kesmeye çalıştı.

TRAJİ KOMİK GEREKÇE

Akçakoca Belediyesi sahil şeridinde çevre düzenlemesi yaparken, Çınar Caddesi'nde de çınar fidanları dikti. Sahil kenarında pansiyon işleten A.Oktay, iddiaya göre önce açılan çukurun kenarına bırakılan fidanı alarak pansiyonda sakladı. Belediye ekipleri fidanın  geri alınan fidan açılan çukura dikilirken, A.Oktay dün pansiyonunun karşısındaki kaldırıma dikilen fidanı kesmek istedi. A.Oktay'ın  testere ile fidanı kesmeye çalıştığını gören bir kişi fotoğrafını çekerken, bir belediye çalışanı ise yaşlı kadını engelledi. Fidanın gövdesinde kesik oluşurken, belediye görevlileri kadını uyardı.


Karadeniz manzaralı, sahilin hemen kenarında bulunan pansiyonunun da yaşayan A.Oktay'ın pansiyonun önüne fidanın kasıtlı dikildiğini öne sürerken,Akçakoca Belediyesi Başkan Yardımcısı Turgay Çakmak, A.Oktay'ın uyardıklarını belirterek, " Bir daha aynı şeyi gerçekleştirirse yasal işlem yapacağız" diye konuştu.

Kayan:Öncü

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.