Back To Top
Devrek eski Kaymakamı annesini ve kardeşini öldürdü

Devrek eski Kaymakamı annesini ve kardeşini öldürdü

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -12.08.2020
Devrek eski Kaymakamı annesini ve kardeşini öldürdü
- A +

 Devrek eski Kaymakamı, Hatay Vali Yardımcısı ve Afrin'den sorumlu olan Tolga Polat, Adana'da avukat kardeşi Altuğ Polat ve annesi İkbal Polat'ı tabanca ile vurarak öldürdü.

 Olay, Seyhan ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesi 64004 Sokak'ta bulunan bir apartmanda meydana geldi. İddiaya göre, Vali Yardımcısı Tolga Polat, miras meselesi yüzünden kardeşi Altuğ ve annesi İkbal Polat ile tartıştı. Tartışmanın büyümesiyle Tolga Polat, annesi ve kardeşini tabanca ile vurarak öldürdü. Olayı gerçekleştiren Vali Yardımcı Tolga Polat, olay yerinden kaçtı. Çevredeki vatandaşlar silah sesleri üzerine durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri, İkbal ve Altuğ Polat'ın öldüğünü belirledi. Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci, olayın gerçekleştiği apartmana gelerek incelemelerde bulundu.

 

Öte yandan, ölenlerin yakınları olay yerine gelip gözyaşlarına boğuldu.
 

Devrek’te üç ay görev yaptı

Devrek Kaymakamı Tolga Polat, Hatay’a atandı. İçişleri Bakanlığı geçici görevlendirmeyle 22 kaymakam ataması yaptı. Bazı vali yardımcıları da Kaymakam olarak görevlendirildi. Buna göre 1 Eyl 2018 - İçişleri Bakanlığı 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Bitlis Vali Yardımcısı iken Devrek Kaykamamlığına atanan Tolga Polat, geçici görevlendirmeyle Hatay Vali Yardımcılığı görevine atandı.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.