Back To Top
KALKIN PLAJI HALKA KAPATILIYOR MU?

KALKIN PLAJI HALKA KAPATILIYOR MU?

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -10.08.2020
KALKIN PLAJI HALKA KAPATILIYOR MU?
- A +

Düzce TV, bugün yayınladığı Özel Haberinde, yöre halkının büyük rağbet gösterdiği Kalkın Plajı'nın vatandaşların kullanımına kapatılacağı iddiasına yer verdi.

 İŞTE O HABER

 Kalkın Köyü halk plajının vatandaşın hizmetine kapatılacağı iddiaları esnaf ve köy halkının tepkilerine neden oldu.

Kalkın Köyü’nde Milli Takımlar Kamp alanı olarak kullanılan tesisin 2019 yılında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden İl Özel İdaresine devri gerçekleştirilmiş, Akçakoca Turizminin gelişmesi için ise bölgeye Vilayetler Birliği tarafından 5 yıldızlı otel yapılacağı duyurulmuştu. 

Milli Takımlar Kamp alanının hemen yanındaki Batı Karadeniz’in gözde merkezlerinden biri olan Kalkın halk plajının Vilayetler Birliği tarafından alınarak alana havuz yapılacağı ve bununla birlikte vatandaşların hizmetine kapatılacağı iddiaları köy halkının tepkisine neden oldu.

“Vatandaş olarak tepkimizi göstermeye hazırız”

Bölgede esnaflık yapan Ramazan Eren, Kalkın plajının köy halkı için gelir kaynağı olduğunu belirterek plajın vatandaşlara hizmet vermeye devam etmesi gerektiğini dile getirdi. Köy halkı olarak tepki göstermeye hazır olduklarını belirten esnaf Eren şöyle konuştu:

“ Kalkın plajında sayın valiliğimiz 5 yıldızlı otel yapıyor. Bizim için buraya böyle bir hizmetin gelmesinin iyi olacağını düşünüyorduk. Plajı da yine alam girişiminde olduklarını duyduk. İnanmıyoruz gerçi. Ben doğdum doğalı burası çalıştırdığımız bir yer olduğu için istemiyoruz. Burayı yapan firma Kalkın halk plajını da istiyormuş. Buraya 10 milyon lira civarında bir harcama yapıyorlarmış. Bu milletin hali zaten perişan. Pandemi döneminde bu kadar harcanıp da bir de bu plaja talibin çıkması Kalkın Köyü halkı olarak bizleri üzdü. Sizin lafınızın üstüne laf geçerli olmasa bile biz yine halk olarak istemediğimizi dile getirelim. Biz buradan köyümüze 2 ayda olsa 3 ayda olsa bir gelir sağlıyoruz. Devletimize fazla yük olmadan kendi yağımızda kavrulmaya çalışıyoruz. Ben mesela esnafım, buraya ekmek veriyorum. Aylık buraya 10 bin liralık ekmek veriyorum. Buranın elimizden alınmasını istemiyoruz. Şu an bir dedikodu üzerine konuşuyoruz ama inşallah bu iddialar gerçeği yansıtmıyordur.  Vatandaş olarak da tepkimizi göstermeye her zaman hazırız.”

Haber: H. DURNA- E. BEKTAŞ

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.