Back To Top
Boğulan Çocuk İçin Arama Çalışmaları Başlatıldı

Boğulan Çocuk İçin Arama Çalışmaları Başlatıldı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -7.08.2020
Boğulan Çocuk İçin Arama Çalışmaları Başlatıldı
- A +

 Düzce'nin Akçakoca ilçesi Kalkın köyünde ikamet eden bir ailenin çocuğu serinlemek için girdiği denizde kayboldu. 7 yaşındaki çocuğun cansız bedeni yaklaşık 1,5 saatlik çalışmanın ardından bulunarak Akçakoca Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olay Düzce’nin Akçakoca ilçesi Merkez Camii karşısında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre,   Akçakoca ilçesi Kalkın köyünde ikamet eden bir ailenin çocuğu serinlemek için  denize girdi. Ailenin küçük çocuğu çeken akıntı ile bir anda gözden kayboldu.

Olayı gören çevredeki vatandaşlar hemen durumu Akçakoca Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Cankurtaran ekiplerine haber verdi. Kısa süre içerisinde olay yerine gelen ekipler küçük çocuğun kaybolduğu bölgede arama kurtarma çalışması başlattı. Bölgede polis, cankurtaran, sağlık ve itfaiye ekipleri arama çalışmalarına başladı. Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Dalgıç ekibi ve Düzce Arama Kurtarma Ekibi de bölgede arama kurtarma çalışmalarına başladı.

  Yaklaşık 2 saat süren arama çalışmaları neticesinde küçük çocuğun bedeni bulunarak sahile çıkartıldı. Bölgede hazır bekletilen Acil Sağlık ekiplerinin kontrol ettiği 7 yaşındaki Aykut Yarın’ın hayatını kaybettiği tespit edildi. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından küçük çocuğun cansız bedeni Akçakoca Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Boğulma ile ilgili soruşturma başlatıldı.

  7 Yaşındaki Aykut Yarın’ın olay yerindeki yakınları acı haberi alınca gözyaşlarına boğuldu.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.